كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تادائو آندو

تادائو آندو

نویسنده: ماسائو فوریاما
مترجم: حمید محمدی - محمد علی اشرف گنجوی
ناشر: خاک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 4


مروری بر کتاب

آندو بی شک مهم ترین و با نفوذترین معمار معاصر ژاپنی است. شهرت او بیشتر به خاطر ترکیبات موجز و منسجم و نحوۀ به کارگیری مصالح، به ویژه بتن است. تجربۀ فضا و طبیعت، آفتاب، آسمان و باد مضمون های غالب معماری آندو هستند. گرچه برچسب کمینه گرایی بر او خورده است. ماسائو فوریاما برای نگارش این کتاب، همکاری نزدیکی با آندو داشته است.

 بیشتر توجه او بر تلفیق فرم های مدرن با مفاهیم و شیوه های سنتی ژاپن معطوف است. به بیان دقیق تر، هدف او تغییر معنای طبیعت از گذرگاه معماری است و همۀ اینها، ریشه در سنت منطقه ای زیست گاه او یعنی کانزای دارد.آندو در معماری به ساختار دیوارها بسیار توجه می‌کند و الهام‌گیری از طبیعت به ویژه آسمان نقش بسزایی در آثار او دارد. در کل معماری آندو تلفیقی از زیباشناسی و عشق است...خانۀ دیوار ، شهرک روکوکو ، نمازخانۀ کوه روکوکو ، موزۀ ادبیات هیمجی از مشهورترین آثار اوست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تادائو آندو

  • ناشر: خاک
  • کد کتاب: 109170 - 77/3
  • موجودی: در انبار
  • 580,000ریال
  • 470,000ریال

برچسب ها: ماسائو فوریاما, حمید محمدی, محمد علی اشرف گنجوی, معماری, تاریخ معماری, ژاپن, معماری ژاپنی, کتاب تادائو آندو