كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاثیر نهج البلاغه و کلام امام امیرالمومنین علی (ع) در شعر فارسی

تاثیر نهج البلاغه و کلام امام امیرالمومنین علی (ع) در شعر فارسی

نویسنده: محسن راثی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 657
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فردوسی - سنایی - ناصرخسرو - مولوی - سعدی - حافظ و...

اندیشه و عرفان اسلامی از دیرباز مهم ترین آبشخور ادبیات فارسی بوده است. به گونه ای که کمتر اثری از ادبیات کلاسیک فارسی را می توان یافت که در آن ردپایی از افکار و اندیشه های اسلامی به چشم نخورد. کتاب حاضر در بیان تأثیر عظیم مضامین نهج البلاغه در شعر فارسی است.

این کتاب خواننده را در مسیر شناخت بیشتر و بهتر مایه ها و عناصر شعر فارسی یاری می دهد. به گونه ای که با جوهره و اصالت و استحکام شعر، معرفت و انس یافته و پیوند شعر را در انواع و گونه های مختلف آن، با نهج البلاغه و کلام مقتدای موحدان بیابد. مؤلف تأکید دارد که بسیاری از مفاهیم و مضامین و مواد موجود در شعر فارسی مأخوذ از منابع اصلی، یعنی قرآن، احادیث، نهج البلاغه، و نهج الفصاحه است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاثیر نهج البلاغه و کلام امام امیرالمومنین علی (ع) در شعر فارسی

  • 850,000ریال
  • 650,000ریال

برچسب ها: محسن راثی, حضرت علی, نهج البلاغه, تاریخ ادبیات ایران, شعر فارسی, تاریخ ادبیات ایران, شعر قدیم فارسی, شاعران ایرانی, کتاب تاثیر نهج البلاغه و کلام امام امیرالمومنین علی (ع) در شعر فارسی