منو
سبد خرید

تابوت های دست ساز

تابوت های دست ساز
-8 %
تابوت های دست ساز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130724 - 117/1
  • وزن: 0.40kg
203,000 ریال
220,000 ریال

تابوت های دست ساز

نویسنده: ترومن کاپوتی
مترجم: بهرنگ رجبی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 101
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

گزارش واقعی از یک جنایت آمریکایی

 کتابهایی که بر اساس ماجراهای واقعی روایت میشوند جذابیت دو چندانی برای خواندن دارند چرا که ما به عنوان مخاطب هر لحظه به این موضوع فکر میکنیم که این شخصیت ها در زمان آن واقعه چه احساسی داشتند و اگر ما جای آنها بودیم چه تصمیمی میگرفتیم. حال اگر این کتاب ژانر جنایی داشته باشد و اگر قرار باشد خودمان را جای کارآگاه اصلی بگذاریم و دنبال یک قاتل زنجیره ای برویم چه احساسی خواهیم داشت؟این رمان هم داستانی واقعی درباره ی یک قاتل، یک کارآگاه و یک نویسنده است و خود کاپوتی آن را «گزارشی واقعی از جنایتی آمریکایی» می نامد.

در دهه‌ی هفتاد میلادی یعنی از مارس 1975 در دهکده‌ی کوچکی در غرب آمریکا نزدیک چندین قتل مرموز و پیچیده اتفاق می‌افتد. هیچ‌کدام از این قتل‌ها با هم ارتباطی ندارند اما تنها چیزی که بین آن‌ها مشترک است یک تابوت دست‌ساز کوچک است که هر کدام از آن‌ها قبل از مرگ خود از قاتل هدیه می‌گرفتند.

کارآگاه جیک پیر از طرف دایره تحقیقاتی ایالت مأمور است تا به این پرونده عجیب و معماگونه رسیدگی کند. ترومن کاپوتی دوست جک پپر که نویسنده است همراه او می‌شود تا بفهمند راز این قتل‌های زنجیره‌ای چیست به دنبال قاتل و انگیزه‌های او هستند اما اوج داستان زمانی است که آن‌ها بعد از چند قتل متوجه می‌شوند که این جنایت‌ها کار چه کسی است و با چه انگیزه‌ای مرتکب چنین جنایتی شده است؛ اما مشکل آن‌ها در این است که هیچ مدرک و ادله‌ی محکمی پسندی برای دستگیری او ندارند و با این وجود قاتل به قتل‌های خود ادامه می‌دهد و ...

قاتل، مردی به نام باب کویین است که خود را به نوعی خدا می داند. کویین، عکس هر یک از قربانی هایش را درون تابوتی کوچک و دست ساز برای آن ها می فرستد و این افراد را از سرنوشتی که در انتظارشان است، به نوعی آگاه می کند: زوجی، نُه مار زنگی عصبانی را زیر صندلی جلوی ماشین خود پیدا می کنند و افرادی دیگر در یک حادثه ی آتش سوزی می میرند در حالی که تنها راه فرارشان مسدود شده بوده است.

مردی به نام کلِم اندرسون، تابوتی کوچک را دریافت می کند و از این اتفاق شوکه می شود چرا که معنایش را می داند. اما واقعاً چه سرنوشتی در انتظار او خواهد بود؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات