كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تئوری بنیادی موسیقی

تئوری بنیادی موسیقی

نویسنده: پرویز منصوری
ناشر: کارنامه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 324
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 70

 

مروری بر کتاب

کارنامه ی هنر موسیقی

مصور - جدول - پارتیسون

کتاب به بحث درباره اهمیت تئوری در یادگیری به طور کلیو مخصوصا موسیقی پرداخته است .

نشانه های اولیه خط موسیقی:

هنر موسیقی دارای این خصیصه است که به یاری خطی ویژه به نام خط موسیقی می توان آن را ثبت کرد. این خط کم و بیش مانند هر خط دیگر از نشانه های قراردادی استفاده کرده و همواره رو به تکامل رفته است.این خط بین المللی می باشد. و در هر جای دنیا به یک شکل خوانده می شود.

برای آنکه نت ها ی موسیقی را در دوره های پی در پی که نشان داده شد بتوان نوشت خطوطی به کار برده می شود که حامل نام دارد.

که عبارت است از پنج خط موازی با فاصله های مساوی. حامل پنج خطی دارای یازده محل برای جا دادن نت های موسیقی است. پنج محل روی خط ها و چهار محل میان خط ها ، یک محل پایین و یک محل بالای حامل.

بستگی نام نت ها با جایگاهشان روی حامل قراردادی است به این ترتیب که جایی را روی یکی از خطوط حامل مبدا٧ فرض می کنند و یکی از نت های هفت گانه را در آنجا می گذارند و بقیه نت ها را از آن مبدا٧ حساب می کنند.به عنوان مثال اگر چنین فرض کنیم که روی خط دوم حامل نت سل قرار دارد نت های دیگر موقعیت خود را با توجه به سل روی خطوط مشخص می کنند.

کلید:

همچنین که از توضیح های بالا بر می آید کلید برای شناختن نام نت ها بر روی حامل به کار برده می شود که ما 3 کلید داریم کلید سل کلید فا و کاید دو کلید های فا و دو بر خلاف کلید سل در بیش از یک محل روی حامل قرار می گیرند. اما کلید سل همیشه در بک محل روی حامل قرار دارد.

...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تئوری بنیادی موسیقی

  • ناشر: کارنامه
  • کد کتاب: 88765
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 450,000ریال

برچسب ها: پرویز منصوری, آموزش موسیقی, موسیقی, کتاب تئوری بنیادی موسیقی