كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مایزلیس ؛ تئوری بنیادی شطرنج

مایزلیس ؛ تئوری بنیادی شطرنج

نویسنده: ایلیالوویچ مایزلیس
مترجم: رضا رضایی
ناشر: فرزین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 688
اندازه کتاب: جیبی گالینگور - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 14

 

مروری بر کتاب

شطرنج نیز چون دیگر هنرها و صنایع در میهن ما دارای سابقه ای بس درخشان و تاریخی است لیکن به همان دلایل که سایر فنون و حرف برخی راه زوال و نیستی و پاره ای طریق انحطاط و پستی را پیموده اند ، این فن ظریف نیز از تند باد حوادث و سوانح ایام مصون نمانده و دست تطاولگر زمان آن را به وادی نسیان و فراموشی کشانده است.

ایلیا لوویچ مایزلیس(1894-1978) از تئوری پردازان پرآوازه شطرنج روس بوده که در زمینه تألیف آثار شطرنج و پژوهش های تاریخی این بازی فکری، خدمات ارزنده ای کرده است. مایزلیس در زمینه تالیف آثار شطرنج و پژوهش‌های تاریخی این بازی فکری، خدمات ارزنده‌ای کرده است. او سردبیر یا همکار چند نشریه شطرنج به زبان روسی یا انگلیسی بوده و کتاب‌های مفیدی برای نو آموزان و نوجوانان نوشته است.

سهم او در گسترش و ترویج بازی شطرنج بر صاحب نظران پوشیده نیست. «نوآموز شطرنج»، «اصول استراتژی گشایش‌ها»، «درسنامه شطرنج»، «آخر بازی رخ و پیاده»، «اسب، فیل» (زیر نظر آور باخ)، و مجموعه «ویکتور چگونه شطرنج‌باز شد» از تالیفات مهم مایزلیس است.

مهمترین آثار ترجمه‌ای مایزلیس هم عبارتند از ترجمه روسی کتاب «سیستم من» اثر آرون نیمزوویچ، و ترجمه کتاب «آخر بازی در تئوری و عمل» اثر امانوئل لاسکر. اما مهم‌ترین و معروف‌ترین اثر وی «تئوری بنیادی شطرنج» است. این کتاب که یکی از مهمترین کتاب‌های آموزشی شطرنج در محسوب می‌شد

فهرست

فصل اول: توضیح بازی
فصل دوم: هدف بازی
فصل سوم: تاکتیک و استراتژی
فصل چهارم: محاسبه '154
فصل پنجم: ترکیب
فصل ششم: پوزیسیون
فصل هفتم: بازی شطرنج
فصل هشتم: آخر بازی
فصل نهم: وسط بازی
فصل دهم: مبانی تئوری گشایشها
فصل یازدهم: مسائل جدید گشایشها' 615
فصل دوازدهم: ده بازی نمونه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مایزلیس ؛ تئوری بنیادی شطرنج

  • ناشر: فرزین
  • کد کتاب: 98072
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال
  • 495,000ریال

برچسب ها: ایلیالوویچ مایزلیس, رضا رضایی, شطرنج, کتاب تئوری بنیادی شطرنج