منو
سبد خرید

تئاتر عملی ؛ سیستم استانیسلاوسکی

تئاتر عملی ؛ سیستم استانیسلاوسکی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تئاتر عملی ؛ سیستم استانیسلاوسکی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146101 - 71/4
  • وزن: 0.30kg
  • JAN: keynaz
0 ریال

تئاتر عملی ؛ سیستم استانیسلاوسکی

نویسنده: مصطفی اسکوئی
ناشر: آناهیتا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 138
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

کنستانتین سرگئی استانیسلاوسکی (۱۷ ژانویه ۱۸۶۳ - ۷ اوت ۱۹۳۸) بازیگر و مدیر تئاتر روس بود. گرچه دستاوردهای او به عنوان بازیگر و کارگردان بزرگ بوده ولی مهمترین سهم او به خاطر پرتوی است که بر فنون بازیگری افکنده‌است. بازیگری سیستم که او مبدع آنست بر اساس توجه به تمرین خوب به مقتضای نیاز طبایع و ملیتهای مختلف تحول یافته‌است.

موضوع ضروری این است که خودمان را از قید این که می‌توانیم به کسی چیزی بیاموزیم رها کنیم؛ و جایی در متن خود مطرح می‌کند که نفاق و اختلاف در گروه مانع از این می‌شود که فرد درک درستی از خصوصیات شخصیت داشته باشد؛ یکی از مواردی که سیستم استانیسلاوسکی بدان توجه کرده است کار درونی و برونی هنر‌پیشه روی خود و روی نقشش است .

تنفس شما دقیقا ریتمیک است و تنفس تنها وقتی که ریتمیک باشد می‌تواند تمام وظایف خلاقه ارگانیسم بدن را احیا کند؛ قلب به طور منظم می‌تپد و به نحوی روشن و موزون به ریتم تنفس پاسخ می‌دهد.استانیسلاوسکی نمی‌تواند کلمات به قدر کافی موثری برای محکوم کردن رفتار غیر اخلاقی تئاتر پید کند، خاصه از آن رو که در تئاتری که او در نظر دارد همه چیز بستگی به کار اشتراکی  دسته جمعی دارد (او همیشه مخالف بی‌پرده سیستم «ستاره‌سازی» بود)، و آنان که مانع این کار دسته جمعی می‌شوند «نه تنها علیه همکاران خود، بلکه علیه هنری که بدان خدمت می‌کنند نیز مرتکب جنایت می‌شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات