تئاتر برای مبتدیان

تئاتر برای مبتدیان

نویسنده: نیکلاس گیبز
مترجم: سهیلا اله دوستی
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 216
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

این کتاب برای مطالعه‌ی آن دسته از کسانی که قصد ورود به تئاتر را دارند و آن دسته از کسانی که به‌تازگی وارد گروه تئاتر محلی شده‌اند، تهیه شده و همراه است با توصیه‌های ارزشمند و تمرین‌های مفید، برای روی صحنه بردنِ نمایشی که برای همه لذت‌بخش باشد.

دنیایی که شما به آن پا می‌گذارید دنیای مشهوری است با حدود 400هزار نفر بازیگر و حدود 2500 مؤسسه‌ی تئاتر غیرحرفه‌ای و 5/7 میلیون تماشاگر با درآمد حیرت‌آورِ 34 میلیون پوند از گیشه.

این دنیایی است که ستارگان در آن گام نهاده‌اند، ستارگانی همچون برندا بلتین، راب ویلیامز، و کاترین زتا جونز...

کتاب «تئاتر برای مبتدیان» شامل سه بخش تئاتر محلی: نمای نزدیک، تئاتر محلی: از ثبت تا تمرینات و بخش سوم: گروه‌های دیگر است.

بخش نخست شامل فصل‌های تئاتر محلی، بازیگران، کارگردان، مدیر صحنه، نورپرداز، طراح یا تکنیسن صدا، طراح صحنه، لباس خانه، تیم وسایل صحنه، گروه‌های موزیکال است. بخش دوم نیز شامل تشکیل یک گروه تئاتر محلی تا تمرینات، تنظیم بودجه و جمع‌آوری سرمایه، شروع به کار و ساخت نمایش. در بخش سوم درباره موسسه‌های تئاتر محلی و انجمن‌های تئاتر خودگران سخن گفته شده است.

نویسنده در بخشی از کتاب درباره تئاتر محلی توضیح داده و این نوع تئاتر را یکی از پرفایده‌ترین سرگرمی‌هایی می‌داند که می‌توان در آن شرکت کرد.

وی معتقد است، اگر یک بازیگر باشید و با حتی یکی از عوامل پشت صحنه نمایش یا شوی موزیکال، یک خشنودی عمیق و محفلی دوستانه نصیب‌ شما می‌شود که می‌توانید با تمام قسمت‌های این نمایش از نزدیک آشنا شوید.

به اعتقاد مولف، شما با روی صحنه بردن هر اثر نمایشی در واقع دنیای تازه‌ای را خلق می‌کنید و نمایش‌ها می‌توانند در
گذشته، آینده یا زمان حال در کشوری دیگر، سیاره‌ای دیگر یا حتی دنیایی دیگر رخ دهند. تئاتر دنیاهای گوناگونی دارد از پانتومیم گرفته تا اپرا با موضوعاتی مختلف، از تراژدی تلخ و حزن‌انگیز تا نمایش‌های خنده‌دار.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تئاتر برای مبتدیان

  • ناشر: افراز
  • کد کتاب: 11249
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 225,000ریال

برچسب ها: نیکلاس گیبز, سهیلا اله دوستی, نمایشنامه, تئاتر, کتاب تئاتر برای مبتدیان