منو
سبد خرید

بی بی فیروزه و چهار داستان دیگر

بی بی فیروزه و چهار داستان دیگر
-18 %
بی بی فیروزه و چهار داستان دیگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148239 - 10/3
  • وزن: 0.30kg
165,000 ریال
200,000 ریال

بی بی فیروزه و چهار داستان دیگر

نویسنده: هوشنگ دولت آبادی
ناشر: چامه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 127
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب 

پنج داستان کوتاه

این داستان ماجرای زندگی تنها فرزند خانواده‌ای اصیل به نام "فیروزه "است .پدر و مادر فیروزه که سال‌ها صاحب فرزند نمی‌شدند در تربیت فیروزه نهایت سعی و تلاش خویش را می‌نمودند .اما مشکلی که وجود داشت عدم رغبت فیروزه به ازدواج بود .با وجود داشتن خواستگارهای متعدد، فیروزه به همه جواب رد می‌داد ;تا این که پدر و مادر، فیروزه را برای انجام آزمایش و درمان به آلمان می‌برند و ....

اثری دیگر از هوشنگ دولت آبادی نویسنده رمان های رشته دراز ، آرزو و سودای زندگی را پیش رو داریم نثر روان و شیوه ای داستان های خواننده را تا آخرین صفحات کتاب با خود همراه می کند . واژه واژه های داستان هایش سرشار از احساس لطیف اوست و آمیختگی عشق، درد و طنز نهفته در واژه ها هنر او.

« پیوند» داستان یک زندانی به جانداری است که تصور برقراری رابطه عاطفی با آن در ذهن نمی گنجد.
با مترسک داستان « هراسه» نیز چنان سخن می گوید که گویی جانداری است که به تو گوش می سپارد و « بی بی فیروزه» از سر گردانی دختری زیبا می گوید که در پذیرفتن موجو دات خود حیران مانده.
« شرط بندی» نیز بیان خرافاتی است که ذهن اهالی روستای را به خود مشغول داشته و برزندگی شان تاثیر گذاشته است. در « سراشیبی» نیز مرگ و پی آمد های آن در میان باز ماندگان ، با زبانی طنز گونه بیان شده که تلخی مرگ را از ذهن می زداید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات