منو
سبد خرید

بیوه ها

بیوه ها
2 تا 3 روز آینده
بیوه ها
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • مدل: 117209 - 100/7
  • وزن: 0.20kg
  • SKU: 69961
  • UPC: 17 = 20
0 ریال

بیوه ها

نویسنده: آریل دورفمان
مترجم: بهمن دارالشفایی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

آریل دورفمان در آرژانتین متولد شد و بعد ها به تابعیت کشور شیلی در آمد، اما پس از کودتای 1973 شیلی و سر نگونی سالوا دور آلنده ناگزیر به ترک آنجا شد و اکنون در واشنگتن دی سی گاهی هلند سکونت دارد. آریل دورفمان زندگی ادبی خود را با انتشار تخیل و خشونت در آمریکا در 1968 آغاز کرد .این کتاب مجموعه مقالاتی است درباره ادبیات آمریکای لاتین قرن بیستم و نقش آن به عنوان ابزار مقاومت در برابر انواع ارعاب و فشار هایی که ملت های امریکای لاتین تجربه می کنند.

از دیگر آثار او که بیش از بیست زبان تر جمه شده اند می توان به آخرین آواز مانوئل سندرو و جامعه کهن امپراطوری اشاره کرد.

بیوه‌ها داستان روستایی است در یونان در زمان حکومت نظامیان. در سال‌های پیش مردان روستا یکی یکی بازداشت شده‌اند و خانواده‌هایشان بعد از بازداشت هیچ خبری از آن‌ها نداشته‌اند، حالا هر چند روز یک بار، جنازه‌ای در رودخانه روستا پیدا می‌شود، جنازه‌ای که صورتش آن‌قدر آسیب دیده که نمی‌توان هویتش را تشخیص داد. «بیوه‌ها» روایت تلاش زنان روستاست برای بازپس‌گیری مردانشان.

آریل دورفمن بعد از کودتای پینوشه علیه حکومت آلنده از شیلی فرار کرد و بیوه‌ها اولین رمانی است که در تبعید نوشت. این کتاب را می‌توان ادای دین او به هزاران نفری دانست که در جریان سرکوب‌های بعد از کودتا در شیلی ناپدید شدند و حتی جنازه‌هایشان هم هیچ‌وقت تحویل خانواده‌هایشان نشد.

رمان ناپدیدشدگان در 1981 نوشته شده است این رمان داستان مردم روستایی است که روزی در کنار رود خانه با جسدی روبرو می شوند که آب رود خانه با خود آورده. جسد شناخته شدنی نیست و از این رو پیرزنی که پدر شوهر و دو فرزندش گم شده اند ادعا می کند که جسد به او تعلق دارد سپس زنان دیگر هر کدام یک یا چند تن از بستگانشان ناپدید شده اند ادعاهایی مشابه ارائه می دهند.... 

ناپدیدشدگان که اثری جهانی و بی زمان است هراس آور موقعیت سیاسی سراسر کشورهای آمریکای لاتین است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات