كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بیماری های انگلی هیداتید سیست در ایران و جهان

بیماری های انگلی هیداتید سیست در ایران و جهان

نویسنده: محمود لطفی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

انگل زدگی ها در ایران ، زیان ها ، پیشگیری و درمان - مصور

مبتلا می‌کند به نوع اکینوکوکوسی بستگی دارد که باعث ایجاد آلودگی شده است. تشخیص بیماری معمولاً از طریق این بیماری با خوردن آب یا غذایی که حاوی تخم‌های این انگل باشد یا از طریق تماس با حیوان آلوده به این انگل منتقل می‌گردد. تخم‌های این انگل در مدفوع حیوانات گوشت‌خواری یافت می‌شود که به این انگل آلوده‌اند.

سگ، روباه، و گرگ حیواناتی هستند که معمولاً به این انگل آلوده می‌شوند. این حیوانات زمانی دچار می‌شوند که اعضای حیوانی آلوده به این کیست را بخورند. این حیوان می‌تواند گوسفند یا از خانوادهٔ جوندگان باشد. نوع بیماری که انسان را سونوگرافی صورت می‌گیرد، اما سی‌تی اسکن یا ام‌آرآی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. آزمایش خونی که در آن پادتن‌های ضد این عفونت را بررسی می‌کنند و همچنین بافت‌برداری نیز می‌توانند مؤثر باشند.

پیشگیری از این بیماری از طریق درمان سگ‌های مشکوک و واکسینه کردن گوسفندان ممکن است. درمان بیماری معمولاً مشکل است. پس از تجویز دارو، نوع کیستی این بیماری را می‌توان از پوست بیرون کشید. گاهی این بیماری باید فقط تحمل شود تا خود به خود درمان شود.

نوع آلوئولار این بیماری معمولاً پس از دارودرمانی نیاز به عمل جراحی دارد. داروهای آلبندازول برای درمان به کار می‌روند که شاید نیاز باشد چند سال مصرف شوند نوع حفره‌ای این بیماری می‌تواند منجر به مرگ هم بشود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیماری های انگلی هیداتید سیست در ایران و جهان

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 109760 - 67/1
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال

برچسب ها: محمود لطفی, هیداتید سست, انگل, بیماری های انگلی, پزشکی, سلامتی, کتاب بیماری های انگلی هیداتید سیست در ایران و جهان