منو
سبد خرید

بیماری نامرئی ؛ افسردگیهای روانی

بیماری نامرئی ؛ افسردگیهای روانی
بیماری نامرئی ؛ افسردگیهای روانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 95283 - 59/1
  • وزن: 0.40kg
180,000 ریال

بیماری نامرئی ؛ افسردگی های روانی

نویسنده: ایرج معانی
ناشر: چاپخش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 2

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

تندرستی شامل سلامت جسمی، روانی و اجتماعی است. یک انسان سالم باید توانایی برخورد با مشکلات، محرومیت‌ها و شکست‌ها را داشته باشد و بتواند به راحتی با دیگران کار و زندگی کند. نگارنده در کتابچه حاضر، ضمن بیان مفهوم سلامت روانی، مشخصه‌های بیماری روانی را نیز شرح داده و هم‌چنین به بیان چهل درس، در جهت بالا بردن سلامت روان پرداخته است. عنوان‌های برخی از این دروس عبارت‌اند از: همیشه تمیز و مرتب باشید؛ زیاد در خانه نباشید؛ برای خودتان هدیه بخرید، راستگو باشید، راه‌های محبت کردن به دیگران را تمرین کنید؛ و به تغذیه خود برسید.

بیماری افسردگی روانی (Psychotic Depression) یک زیر شاخه از بیماری افسردگی بوده و زمانی رخ می دهد که بیماری افسردگی شدید با برخی از اشکال جنون همزمان بروز کنند. بخش جنون بیماری افسردگی روانی می تواند شامل توهم (مانند شنیدن صداهایی که به شما می گوید شما خوب نیستید و یا بی ارزش هستید)، هذیان (مانند احساس بی ارزشی شدید، شکست و یا ارتکاب گناه) و سایر اشکال اختلال در واقعیت باشد. بیماری افسردگی روانی تقریبا یک نفر از هر چهار نفر که به خاطر بیماری افسردگی بستری می شوند را به خود دچار می کند.

تفاوت افسردگی روانی و افسردگی بالینی چیست؟

به گفته موسسه ملی بهداشت روان آمریکا، کسی که به جنون مبتلا می شود از واقعیت فاصله می گیرد. این افراد ممکن است صداهایی بشنوند و یا ایده های عجیب و غریب و غیر منطقی داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است آنها فکر کنند که سایرین می توانند فکر آنها را بخوانند و یا در تلاشند که به آنها صدمه بزنند. و یا حتی ممکن است آنها فکر کنند که توسط شیطان تسخیر شده اند و یا به خاطر جرمی که در واقعیت مرتکب نشده اند توسط پلیس تحت تعقیب هستند.

ممکن است افراد مبتلا به افسردگی روانی بدون هیچ دلیل روشنی عصبانی شوند. و یا ممکن است مدت زمان زیادی را در طول روز تنهایی و یا در تختخواب سپری کنند و یا روز ها بخوابند و شب ها بیدار بمانند. بیماران مبتلا به افسردگی روانی ممکن است در حمام کردن و یا لباس عوض کردن و رسیدگی به ظاهرشان غفلت کنند. و یا ممکن است به سختی بتوان با آنها صحبت کرد. شاید آنها با افرادی صحبت کنند که وجود ندارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات