دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بیماری دیابت ؛ راهنمای جامع تشخیص ، پایش و درمان

بیماری دیابت

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: اوسانه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

راهنمای جامع تشخیص ، پایش و درمان - مصور

امروزه دیابت در سراسر دنیا به صورت یک همه گیری بی سابقه در حال گسترش می باشد. طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی دیابت (IDF) ، تعداد بیماران دیابتی در جهان نزدیک به 240 میلیون نفر است و تا سال 2025 این تعداد از سیصد میلیون نفر نیز بیشتر خواهد شد.

در دهه های آینده بیش از سه چهارم موارد دیابت ، در کشورهای در حال توسعه بروز خواهد کرد. مطابق آمار ، در ایران حدود دو میلیون بیمار دیابتی 25 تا 64 سال وجود دارد. عوارض متعدد دیابت مانند عوارض قلبی عروقی ، پای دیابتی ، نارسایی کلیه ، ناتوانی جنسی و ... بار مالی سنگینی را بر بیماران و نظام بهداشت و درمان کشور تحمیل کرده و مشکلات متعددی در زندگی بیماران ایجاد می کند.

دیابت به دلیل عدم تولید انسولین کافی یا ناتوانی بدن در استفاده از انسولین یا هر دو این موارد که باعث افزایش قند خون می شود، ایجاد می شود. بیشتر غذاهایی که می خوریم به گلوکز تبدیل می شوند تا به عنوان انرژی مصرف شوند، در واقع تبدیل قند به انرژی و کمک به جذب گلوکز توسط سلول های مختلف به کمک هورمون انسولین انجام می گیرد که از پانکراس ترشح می شود.

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های غدد درون ریز می باشد که بیش از ۱۴۰ میلیون نفر در جهان به آن مبتلا هستند. شیوع دیابت در همه کشورها، به خصوص کشورهای در حال توسعه، رو به افزایش است به طوری که به جرات می توان آن را به عنوان مهمترین چالش بهداشتی و سلامت قرن ۲۱ به حساب آورد. هزینه های مستقیم و غیر مستقیم دیابت و عوارش آن نیز در مقایسه با سایر بیماری ها بسیار بیشتر است. در ایران بر اساس آمار موجود (آمار سال چاپ کتاب) بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند و ۲۳% افراد بالای ۳۰ سال (نزدیک ۴ میلیون نفر) یا دیابت دارند یا در معرض خطر ابتلا هستند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات