منو
سبد خرید

بیماریهای عفونی ؛ کنفرانس بالینی

بیماریهای عفونی ؛ کنفرانس بالینی
-25 %
بیماریهای عفونی ؛ کنفرانس بالینی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 159421 - 108/3
  • وزن: 0.70kg
750,000 ریال
1,000,000 ریال

بیماری های عفونی 

نویسنده : منوچهر اقبال
ناشر: چهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 398
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1338 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ با گالینگور بر روی جلد اصلی صحافی شده

 

مروری بر کتاب

کنفرانس بالینی ؛ مجموعه ای از سخنرانیهای دکتر اقبال راجع به بیماریهای عفونی

مقاومت به آنتی بیوتیک یعنی میکروب‌های بیماری ‌زا که برای مبارزه با آنان آنتی ‌بیوتیک استفاده می‌شوند اما این میکروب ها با جهش ژنی نسبت به این داروها مقاومت پیدا می کنند و نسل‌های جدیدی بوجود می آیند که مبارزه با آنها را دشوار می کند. 
از مهم‌ترین عوامل این نوع مقاومت دارویی، مصرف خودسرانه یا بیش از حد آنتی بیوتیک‌ها است. این پدیده کل جامعه انسانی را به خطر می‌اندازد بطوریکه خطر آن را به تروریسم تشبیه کرده‌ اند.

یکی از اعضای انجمن بیماری های عفونی کشور و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: طی چند سال اخیر مقاومت میکروبی به آنتی بیوتیک ها در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است و یکی از اولویت های جامعه پزشکی و درمانی ما جلوگیری از ایجاد این میکروب هااست.

دکتر ' سید علی دهقان منشادی ' افزود: در حال حاضر برنامه تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها در کشور با هدایت کمیته راهبردی مقاومت میکروبی کشور و انجمن های علمی در حال تدوین شدن است تابر اساس راهنمایی های بالینی آن اقدام هایی در سطح کشور برای محدود کردن تجویز آنتی بیوتیک ها و در واقع استفاده منطقی و درست از آنها صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو نیز در این زمینه اهمیت دارد، تصریح کرد: لازم است فرهنگسازی و آموزش های لازم در این زمینه در جامعه صورت گیرد.

وی بااشاره به اینکه کشورمان از نظر دانش بیماری های عفونی از کشورهای پیشرفته دنیا به شمار می آید، گفت: ما می توانیم دانش خود را در این زمینه در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم، ضمن اینکه برای درمان این بیماری به اعزام هموطنان به خارج از کشور نیاز نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات