كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بیماریهای جراحی قفسه سینه

جراحی قفسه سینه

نویسنده: محمدتقی قوامیان - یحیی عدل
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1338

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور - جراحی قفسه سینه

جراحی قفسه سینه در ایران به صورت یک شاخه فوق‌تخصصی بعد از جراحی عمومی‌تحصیل می‌شود و در چند دهه اخیر به سرعت رشد کرده است. در حال حاضر اعمال جراحی قفسه سینه توسط افراد متخصصی انجام می‌شود که برای این رشته آموزش دیده‌اند و کیفیت درمان بیماران با استانداردهای جهانی قابل مقایسه است.

از ابتدای قرن شمسی معاصر، جراحان عمومی‌به صورت متفرقه مبادرت به اعمال جراحی قفسه صدری می‌کرده‌اند؛ اما بیهوشی مدار بسته تا دهه سی در ایران رایج نبوده و آموزشی در داخل کشور در زمینه جراحی قفسه سینه وجود نداشته است. آنتی بیوتیک‌ها در دسترس نبوده و حتی به روش‌های جدید تخلیه فضای جنب (لوله سینه و تخلیه زیر‌ آب) آشنایی چندانی وجود نداشته است. بنابراین اعمال انجام شده محدود به موارد اورژانس، صدمات و تخلیه آبسه‌ها بوده است.

بیماری سل و نیاز به مداخله جراحی برای درمان آن در بعضی از بیماران از عوامل محرک مهم برای توسعه این رشته بوده است. جراحان عمومی‌که از کشورهای دیگر برگشته بودند نیز تا حدی به اصول جراحی توراکس آشنا شده و گاهی به انجام آنها مبادرت می‌کردند.

در بعضی مراکز نظامی‌و یا مراکز وابسته به کشورهای خارجی نیز به صورت متفرقه اعمال جراحی قفسه سینه توسط جراحان ایرانی و خارجی انجام می‌شد. به طور مثال شادروان پروفسور یحیی عدل اقدام به اعمال جراحی قفسه سینه می‌نموده و این کار را به شاگردان خود آموزش میداده است.

در سال 1330 دکتر صادق قاضی و کمی‌بعد از آن دکتر انورشکی به دعوت جمعیت حمایت از مسلولین در بیمارستان بوعلی و امام حسین شروع به کار کردند . آنها اولین افرادی بودند که به صورت متمرکز به جراحی سل و جراحی ریه و قفسه صدری مبادرت کرده و دوره آموزشی تخصصی در این رشته را در فرانسه گذرانده بودند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیماریهای جراحی قفسه سینه

  • 250,000ریال

برچسب ها: محمدتقی قوامیان, یحیی عدل, پزشکی, جراحی, قفسه سینه, سلامت, کتاب بیماریهای جراحی قفسه سینه