دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بیست هزار فرسنگ زیر دریا

بیست هزار فرسنگ زیر دریا

نویسنده: ژول ورن
مترجم: امین نصیری
ناشر: سپیده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 233
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ : 6

کمیاب - کیفیت : صفحات نو ؛ لبه عطف کتاب چسب خوردگی دارد


مروری بر کتاب

این رمان دنباله فرزندان کاپیتان گرانت است و پس از آن جزیره اسرارآمیز می­آید. حیوان دریایی عجیبی با هیکل غول­آسا در بعضی از سواحل دیده شده است. یک گروه تحقیق در کشتی امریکایی «آبراهام لینکلن» تشکیل می­شود.

...ناگهان توجه جهان به اعماق آبها جلب می‌شود. مردم جهان متوجه موجود ناشناسی می‌شوند، که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او یک کوسه بزرگ است، عده دیگری هستند، که معتقدند، او نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است.

اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند، که آن موجود، وسیله‌ایست ساخته دست بشر.پروفسور آروناکس به همراه ندلند که صیاد نهنگ است، و یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر در می‌آورند. چیزی که تا کنون مانندش را ندیدن و حتا تصورش را هم نکرده‌اند

یک گروه تحقیق در کشتی امریکایی «آبراهام لینکلن» تشکیل می شود. آروناکس، دانشمند طبیعی دان فرانسوی و خدمتکارش، کونسی، در این گروه هستند. کشتی برای شکار نهنگ حرکت می کند. هنگامی که اعضاى گروه تحقیق نهنگ را مى بینند، موج عظیمی بر می خیزد و کشتی را تقریباً به تمامی زیر آب فرو می کشد و آروناکس و کونسی و ند لند، نیزه افکن کشتی، را بر پشت نهنگ پرتاب می کند.

ولی این شئ غول آسا نهنگ نیست، بلکه زیردریایی به نام ناتیلوس است. سه مرد را به درون ناتیلوس می برند. آن ها نزدیک ۱۰ ماه در آنجا می مانند. کاپیتان نمو، که نقشه ناتیلوس را کشیده است، و دیگر سرنشینان «ناتیلوس» از دیدار با مردم پرهیز می کنند. سه قهرمان کتاب در کنار این شخصیت مرموز از زیر برزخ سوئز می گذرند، قاره مفقود و اسرارآمیز آتلانتید و گنج های مدفونش را می بینند، با آدم خواران و اختاپوس های غول پیکر می جنگند، در جنگل های زیر دریا به شکار می پردازند و در یک گورستان مرجانی در تشییع جنازه ای شرکت می کنند.

ولی همواره در حسرت بازگشت به روی زمین اند. نفرت از میزبان نیز بر این حسرت افزوده می شود که با خونسردی تمام، یک کشتی را با همه سرنشینانش غرق می کند.

آن گاه هویت حقیقی کاپیتان نمو را کشف می کنند: او شاهزاده ای هندی است که انگلیسی ها در روزگار گذشته خانه و ملک عزیزترین کسان زندگی اش را از او گرفته اند. نمو از آن زمان دشمنانش را با کینه و نفرت تعقیب می کند. سرانجام ند لند و آروناکس و کونسی تصمیم به فرار می گیرند و سوار زورقی می شوند.

جریان گرداب زورق را از تنه ى زیر دریایی جدا می کند. ولی آن ها به شکل معجزه آسایی نجات می یابند و خود را به فرانسه می رسانند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات