بیست مقاله قزوینی ؛ دوره کامل ؛ دو جلد در یک مجلد

دوره کامل بیست مقاله قزوینی 

نویسنده: محمد قزوینی - عباس اقبال - ابراهیم پور داود
ناشر: ابن سینا - دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 551
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو
 

 

مروری بر کتاب

میرزا محمدخان قزوینی (زاده ۱۱ فروردین ۱۲۵۶ خورشیدی - درگذشته ۶ خرداد ۱۳۲۸ خورشیدی)، معروف به علامه قزوینی، ادیب و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ ایران بود.

محمد قزوینی در یازدهم فروردین ۱۲۵۶ خورشیدی در تهران در محله دروازه قزوین متولد شد. پدرش و اجدادش از اهل قلم و فرهنگ بودند. جد او ملا عبدالعلی قزوینی از دانشمندان قزوین بود . پدرش ملا عبدالوهاب قزوینی معروف به «ملا آقای قزوینی» اصلا اهل بلوک بشاریات (اکنون بخش بشاریات) بود که با کوشش شخصی صاحب مرتبه‌ای در دانش و ادب شد و به تهران آمد و در مدرسه معیرالممالک درس می‌داد . او در عین حال در دارالتالیف و دارالترجمه ناصری در تدوین نامه دانشوران شرکت داشت.

محمد قزوینی در سال ۱۳۱۸ با توجه به مشکلاتی که اتباع خارجی مقیم در اروپا به علت بروز جنگ جهانی دوم گرفتار آن شده بودند، تصمیم به بازگشت به ایران گرفت و بعد از سی و شش سال غربت، در مهر ماه آن سال برای اقامت دایم به ایران بازگشت. در ایران نیز تمام اوقات او صرف مطالعه و تحقیق و تصحیح متون کهن می‌شد. تصحیح دیوان حافظ با همکاری قاسم غنی یادگار دوره اقامت او در تهران است.

فهرست

شرح زندگانی قزوینی
مقاله رسم الخط
قدیم ترین شعر فارسی
تهران
نامه امیرتیمور
بعضی توضیحات اعداد
خط امیر تیمور
قدیمترین کتاب در زبان فارسی حالیه
راحه الصدور
قصیده امیر معزی
مکتوب اول از پاریس و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیست مقاله قزوینی ؛ دوره کامل ؛ دو جلد در یک مجلد

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 98145 - 55/0
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 390,000ریال

برچسب ها: محمد قزوینی, عباس اقبال, ابراهیم پور داود, مقالات ادبی, نقد شعر, علامه قزوینی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب دوره کامل بیست مقاله قزوینی