منو
سبد خرید

بیداری نیلوفرانه

بیداری نیلوفرانه
بیداری نیلوفرانه
درحال حاضر موجود نمی باشد
بیداری نیلوفرانه
بیداری نیلوفرانه
بیداری نیلوفرانه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 62873
  • وزن: 0.60kg
  • SKU: 36439
  • UPC: 50
0 ریال

بیداری نیلوفرانه

نویسنده: مسیحا برزگر
ناشر: ذهن آویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 624
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مسیحا برزگر فهمی عاشقانه و زیباشناسانه از هستی دارد و به دلیل نوعِ نگاهش، هنرمندی‌ست رازآشنا.او هنرمندی‌ست که با رنگ‌هایِ کلمات، نقاشیِ معنا می‌کند و با نت‌هایِ کلمات، نغمه‌های نیایش می‌سازد. مسیحا زاده تهران است، اما به گفته‌یِ خودش، مقیمِ وادیِ کلمات است.

وطن او کلمه است و دوست دارد بیش از هر چیز، از خدا بگوید که برای او، همه‌چیز است و همه‌چیز خداست.

می‌گوید: خدا کسب و کار من است، او را می‌خرم و به بهای تبسمی ژرف که بر لبان‌تان می‌نشانم، به شما می‌فروشم و اینچنین است که همیشه سود می‌کنم....بودن ،ضیافتی پرشکوه است ؛ خاکی ست حاصلخیز تا تو دانه ی وجودت را به درخت تناور عشق و نیایش تبدیل کنی و سرانجام باکانون آفریننده ی هستی یگانه شوی .یک نوع دانایی وجود دارد که از خلال منطق به دست می آید .این یک نوع دانایی را سواد هم میتوان خواند ؛ دانشی که تورا دگرگون نمیکند ، زیرا در سر میماند و به قلب تو راهی نمیابد .

اگر دل تو نلرزد و دگرگون نشود فتو همان خواهی بود که هستی ؛ در جمع کتابها خواهی کوشید ،اما خحجابی را پس نخواهد زد . چنین دانشی باری بر دوش است .چنین دانشی تورا دانمشند میسازد اما چیزی از حماقت تو نخواهد کاست چنین دانشی ، بصیرت نمی بخشد ، پرتو نمی افکند جهش نمی آورد و تولدی دیگر نیست .فقط تلمبار کردن حافظه است و حافظه هم ظرفیتی پایان ناپذیر دارد .

هرلحظه از زندگی کوهی از طلاست .اما مردم انرا به رایگان از دست میدهند .آنها نیمدانند با فرصتهایی که نصیبشان شده است چه کنند .آنها وقت را میکشند .کشتن زمان یعنی خود کشی. زمان و عمر و زندگی مترادفند .هرلحظه از زندگی که از دست میرود ،برای همیشه رفته است.لحظه های ناب زندگی را قط صرف یافتن خود کن، نه چیز دیگر.لحظه ها بسیار ارزشمندند . بنابراین نباید آنها را کشت بلکه باید آنها را زندگی کرد ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات