دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بیخانمان ؛ متن کامل

بیخانمان

نویسنده: هکتور مالو
مترجم: روحی ارباب
ناشر: گلشائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

ماجراهای کتاب که برگرفته از واقعیتهای زنده زندگی هستند به کمک هنر و ابتکار نویسنده چنان اتفاق می افتند که خواننده را تا پایان داستان به دنبال خود می کشانند و او را نگران سرنوشت و انجام کار قهرمان داستان نگه می دارند.

یک رُمانِ واقع‌گرا با درون‌مایه‌ای اجتماعی که درباره‌ی زندگی مردم در اروپای پس از انقلاب صنعتی صحبت می‌کند. روایتی از رنج‌ها و غم‌ها تا شیرینی‌ها و شادی‌های زندگی. «پرین» شخصیتِ اصلیِ رُمانِ «باخانمان» است؛ دخترکی ده، دوازده ساله با چهره‌ای کهربایی و بانمک.

...من یک بچه ی سر راهی هستم . اما تا هشت سالگی خیال می کردم ، مثل بچه های دیگر ، مادر دارم . چون وقتی گریه می کردم ، زنی می آمد و چنان با مهربانی مرا در آغوش می گرفت و می فشرد که اشک هایم بند می آمد . . .

اگر جرأت داشتم دهان باز می کردم و می گفتم که درست یک روز پیش ، باربرن مرا سرزنش کرده بود که چرا لاغرم و پا و بازوی قوی ندارم . ولی می دانستم که گفتن این حرف سودی نداشت ، جز اینکه کتکی نوش جان می کردم . برای همین ساکت ماندم . . .

سگ پشمالو که تا آن لحظه کوچک ترین حرکتی نداشت ، با شنیدن دستور اربابش ، با نشاط و سرزندگی بلند شد روی پنجه های عقبش ایستاد و دست هایش را مثل صلیب جلوی سینه اش گرفت و سلام بسیار بلندی به اربابش کرد .به طوری که کلاه پلیسی که روی سرش بود ، افتاد . سپس مودبانه وظیفه اش را انجام داد ؛ به طرف رفقایش برگشت ، یکی از دست هایش را از سینه بر داشت و به آنها اشاره کرد تا جلو بروند . . .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات