بیا دریا شویم ؛ بحثی در روانشناسی عشق

بیا دریا شویم

نویسنده: لئو بوسکالیا
مترجم: ناهید ایران نژاد
ناشر: خاتون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 480
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

بحثی در روانشناسی عشق

عاشق شدن آسان است. اندازه‌ای که بعضی‌ها پی‌درپی این کار را انجام می‌دهند. هیجانی که آن را عشق می‌نامند، به‌ندرت از حد کمربند بالاتر می‌رود و درک می‌شود. این‌گونه عشق صرفاً شهوانی است و همین‌که شناخته شد، رو به کاهش می‌رود و با پیدا شدن فرد جدید فعال می‌گردد.

این كتاب برای جویندگان عشق نوشته شده است؛ مردان و زنانی كه مشتاق تحقیق دربارة بهترین پدیدة زندگی هستند. منظور این كتاب بیشتر «چگونه بودنِ» عشق است نه «چگونه عمل كردن». این كتاب آغاز و یا پایان واقعی ندارد، آغاز آن از هر نقطه‌ای امكانپذیر است؛ خواننده خود راهنمایِ خویش است. هر چند در این كتاب نظریات بی‌شماری طی مقالاتی ارایه داده شده است، عملاً در حقیقت همه یك واقعیّت را بیان می‌كنند و آن اینكه دوست داشتن امری آن قدر پیچیده، مرموز و دور از دسترس نیست.

عشق مهم‌ترین احساس انسانی است که در همه انسان‌ها وجود دارد. تقویت و تحلیل این احساس دست خود انسان‌ها است و هر انسانی می‌تواند با شناخت بهتر این احساس یکی از شیرین‌ترین و قوی‌ترین عواطف و احساسات انسانی را تجربه کند و آن را بهتر درک کرده و از آن لذت ببرد. هرچه زمان جلو می‌رود، انسان امروزی از عشق و درک آن فاصله زیادی می‌گیرد و این احساس خوب را از دست می‌دهد.

این کتاب راهنمای عشق است. راهنمایی است برای شناخت و درک آن. نظریات این کتاب به‌سادگی و روشنی مسئله و شناخت عشق را بیان می‌کنند، به‌نوعی که بتوانند برای همه مفید باشند. همان‌طور که لئو بوسکالیا، نویسنده کتاب، در مقدمه به آن اشاره‌کرده است که عشق و نظریاتش در این کتاب آمده، اما رسیدن به آن، آن‌قدر هم پیچیده و دشوار نیست.

هدف این کتاب رسیدن به عشق و دوست داشتن است. رسیدنی که می‌تواند دنیای بی‌روح و تاریک ما را تغییر دهد و آن را به‌سوی روشنی و شادابی و دوست‌داشتنی‌تر شدن ببرد، عشقی که گمشده انسان امروزی است؛با بیدار کردن و درک می‌توانید زندگی بسیار بهتری از نظر احساسی و عواطف داشته باشید و دوست داشته شوید و دوست بدارید.زندگی‌ای پر از نشاط و عشق در نظریات این کتاب نهفته است که اگر خواهان و مشتاق آن هستید، صفحات این کتاب را ورق زده و عشق و احساسش را بشناسید و به زندگی خوب خود برسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیا دریا شویم ؛ بحثی در روانشناسی عشق

  • ناشر: اوحدی
  • کد کتاب: 88624 - 100/5
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: لئو بوسکالیا, ناهید ایران نژاد, روانشناسی عشق, ارتباط زن و مرد, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی, ازدواج, زناشویی, عشق, کتاب بیا دریا شویم