بیانیه ای برای نظم نوین جهانی

بیانیه ای برای نظم نوین جهانی

نویسنده: جورج مونبیو
مترجم : میرمحمود نبوی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

وظیفه‌ی ما پیش از مقابله با جهانی‌سازی، می‌تواند تسخیر آن و استفاده از آن همچون ابزاری در راه نیل به نخستین انقلاب جهانی دموکراتیک بشر باشد. در سراسر سیاره‌ی ما، ثروتمندان هر روز ثروتمندتر می‌شوند و فقرا فقیرتر - فقیرتر در دارایی‌ها، فرصت‌ها و حقوق انسانی‌شان.

جهان را نه مردمانش، بلکه انگشت‌شمار مدیران غیرمنتخب و شبه‌منتخب اداره می‌کنند که تصمیم‌سازی‌های‌شان سرنوشت بقیه‌ی نوع بشر را رقم می‌زند: جنگ، صلح، بدهی، توسعه‌ی اقتصادی و تراز بازرگانی. بدون دموکراسی در عرصه‌ی جهانی، برای ما مردمان جهان هیچ وسیله‌ی تأثیر گذاری جز ناسزاگویی و هجوم به صفوف پلیسی باقی نمی‌ماند که از گردهمایی و تصمیم‌های این چند مدیر غیرمنتخب دفاع کنند. آیا اداره جهان باید این‌گونه باشد؟ جورج مونبیو بر آن است که اوضاع باید عوض شود و باور دارد برای این مهم می‌توان تدبیرها اندیشید.

با بررسی ده‌ها سال پیشینه‌ی ساماندهی و اداره‌ی جهان به لحاظ سیاسی، مالی و تجاری، جورج مونبیو پیشنهادهایی برای تغییر شیوه‌ی اداره‌ی جهان ارائه داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیانیه ای برای نظم نوین جهانی

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 101681- 18/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جورج مونبیو, میرمحمود نبوی, س‍ی‍اس‍ت‌ ج‍ه‍ان‍ی‌, علوم سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب بیانیه ای برای نظم نوین جهانی