بگو به ماه بیاید

بگو به ماه بیاید

نویسنده: مصطفی زمانی نیا
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 448
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب

داستان

مصطفي زماني نيا 54 ساله، از سن 20 سالگي به انتشار آثار مختلفي در عرصه ادبيات داستاني، شعر، نقد ادبي و هنري و پژوهش دست زده است. با اين همه به گمان و سليقه من، شايد، كهن ديار فراهان، به همراه گردآوري مجموعه مقالات چهار جلدي جلال آل احمد از جمله شاخص ترين و فاخرترين كارهاي او به شمار مي روند.

شعله های گاز را به میزان دل خواه تنظیم کرد و یک قدمی از آن فاصله گرفت. انگشت اشاره اش را به دهان بر دو نگاه پر طمامنینه و اندیشمندش را از روی کابینت هعای لوازم آشپزخانه ، کاسه ورشویی ظرف شویی ، قفسه مخصوص ادویه و چاشنی های ضروری پخت و پر ، و دیگر چیزها عبود داد و از نو روی قابلمه های کوچک و بزرگی که هر کدام مملو از مواد غذایی مختلف بودند و شعله نیلوفری و آبی رنگ گاز ، زیر شان زبانه می کشید ، متمرکز کرد.

نه ؛ ظاهرا هر چیزی سر جای خودش بود. ناخن انگشتش را از منگنه دندان ها در آورد و نفس بلندی کشید. دست هایش را زیر شیر آب گرفت و تا آرنج هایش را با صابون شست و چندبار به صورتش آب زد. پس  از خشک کردن دست ها و صورتش ، روکش کتانی خورش خوری ها ، قاشق ها ، کاردها ، چنگال ها ، و لیوان های متعددی انداخت که همه را از کمدشان درآورده و با سلیقه و نظمی خاص ، روی میز چیده بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بگو به ماه بیاید

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 79726 - 6/1
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: مصطفی زمانی نیا, داستان های فارسی, کتاب بگو به ماه بیاید