کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
بگشای راز عشق ؛ گزیده کشف الاسرار میبدی

بگشای راز عشق ؛ گزیده کشف الاسرار میبدی

نویسنده: ابوالفضل رشیدالدین میبدی - محمدامین ریاحی 
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

کشف الاسرار و عده الابرار کتابی در تفسیر قرآن و عظیم ترین و قدیمی ترین تفسیر عرفانی فارسی، نوشته ابوالفضل رشید الدین میبدی در دهه ۵۲۰ قمری است.در گذشته نویسنده این تفسیر که به عنوان اولین و مهمترین تفسیر عرفانی از قرآن شهرت دارد به درستی مشخص نبود. برخی آن را نوشته خواجه عبدالله انصاری و برخی دیگر از جمله محمد معین نیز آن را به سعدالدین تفتازانی نسبت می‌دادند.

علم تفسیر قرآن ؛ دانش روشن ساختن معانی و مفاهیم کلام الهی است .یعنی معنی یک آیه اگر ابهامی داشته باشد با آیه ای دیگر از قرآن روشن میشود.

شناختن هر اثر ادبی مستلزم خواندن و تعمق در خود اثر ایت نه فقط از طریق اوصافی که درباره آن بیان می شود .از این رو تهیه گزیده هایی که با شرح و توضیح ؛ جوانان را به آثار برجسته و دلپذیر ادب فارسی بیشتر آشنا کند کاری است بس سودمند. این کتاب براساس تفسیر الهروی خواجه عبدالله انصاری نوشته شده ‌است.

برهمین اساس به نام تفسیر خواجه عبدالله انصاری نیز شهرت دارد. رشیدالدین میبدی در این کتاب ابتدا بخشی از آیات را بدون توضیح به فارسی ترجمه کرده، سپس عقاید مفسرین و تحقیقات اهل فن را درباره تفسیر همان قسمت شرح می‌دهد و در بخش سوم به بیان نکات عرفانی خصوصاً به نقل از خود خواجه عبدالله انصاری می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بگشای راز عشق ؛ گزیده کشف الاسرار میبدی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 42571 - 57/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوالفضل رشیدالدین میبدی, محمدامین ریاحی, خواجه عبدالله انصاری, حکایت ها, شعر عرفانی, داستان های عرفانی, ادبیات قدیم فارسی, کتاب بگشای راز عشق ؛ گزیده کشف الاسرار میبدی