منو
سبد خرید

بچه های کوچک این قرن ؛ سلفون

بچه های کوچک این قرن ؛ سلفون
درحال حاضر موجود نمی باشد
بچه های کوچک این قرن ؛ سلفون
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 105737 - 112/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 200
0 ریال

بچه های کوچک این قرن

نويسنده: کریستیان روشفور
مترجم: ابوالحسن نجفی
ناشر: نيل
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 168
اندازه كتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1344  - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ با سلفون جلد سازی شده

 

مروری بر کتاب

کریستیان روشفور زن خبرنگار و نویسنده فمینیست فرانسوی و برنده جایزه مدیسی، در اکثر آثارش با قلمی تند و بیانی تلخ واقعیت های اقشار ضعیف و پائین جامعه فرانسه را -که معمولا طبقه متوسط و ثروتمندان سعی در نادیده گرفتن آن دارند- به تصویر می کشد.

او در این کتاب که معروفترین و پرفروشترین رمان او نیز هست ، به سراغ خانواده کارگری در دهه شصت میلادی میرود که با وعده دولت در قبال اعطای آپارتمان و...به بچه دارشدن بیشتر روی می آورد و گرفتار معضلات پس از آن می شوند.او بی پروا به طرح روابط جنسی دختر نوجوان این خانواده پرجمعیت (از زبان دختر راوی داستان) می‌پردازد.

ابوالحسن نجفي از نامداران نسل دوم ترجمه ايران يا به معناي مدرن و امروزي ترجمه از نسل اول مترجماني است كه آثار بزرگي از تاريخ ادبيات فرانسه را به ايران آورد. ترجمه بچه هاي كوچك قرن اثر كريستيان روشفور در سال ۱۳۴۴ نمونه يي از ادبيات فرانسه كه زباني گفتاري داشت آغاز راهي است كه نجفي در طول اين پنجاه سال كار مداوم در حوزه ترجمه پيموده است.

راه اندازي انتشارات نيل از ديگر فعاليت هاي موثر نجفي است كه در آن مهم ترين آثار ادبيات قرن بيستم؛ بابا گوريو، سرخ و سياه، دن كيشوت و... به انتخاب نجفي منتشر شد و براي اولين بار ويرايش به شكل مدرن و امروزي اش در آن باب شد آن هم به ابتكار نجفي كه زبانشناس بود و ويرايش و زبان فارسي را به خوبي مي دانست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات