منو
سبد خرید

بچه های اعتیاد

بچه های اعتیاد
درحال حاضر موجود نمی باشد
بچه های اعتیاد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 56089 - 27/4
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 4
0 ریال

بچه های اعتیاد

نویسنده: مهرانگیز کار
ناشر: روشنگران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 127
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

اعتیاد به مواد مخدر در طی حاملگی مساله ای جدی و پرمخاطره برای مادر و جنین است. مواد مخدری که  توسط مادر مصرف می شود از طریق جفت به جنین منتقل و موجب وابستگی به مواد مخدر در جنین و تولد نوزاد معتاد می شود. این نوزادان در بدو تولد “دچار سندرم محرومیت نوزادی” هستند که با کاهش وزن، عدم تمایل به شیر خوردن، گریه و بی قراری شدید، کم خوابی، اسهال و استفراغ شدید، تب، تشنج و…همراه است. در واقع تمام علایمی که به هنگام ترک مواد مخدر در یک فرد بزرگسال رخ می دهد.
از این رو کودکان در قعر نیاز های اولیه خود دست و پا می زنند. پدران مصرف کننده معمولا برای حفظ کیان خانواده، همسر و فرزندان را در مصرف و یا توزیع مواد مخدر، به همراهی با خود فرا می خوانند. همچنین والدین مصرف کننده برای رهایی از بی قراری و گریه ی نوزادان و بهانه جویی های کودکانه به آن ها مواد مخدر می دهند! (مانند کودکی که در ابتدای یادداشت به آن پرداختم) همزیستی با والدین “بد سرپرست” گاهی چندان به طول نمی انجامد. پدر، مادر یا هر دو به دلیل اعتیاد و جرم های احتمالی، گاه به حبس های کوتاه مدت، بلند مدت و حتی اعدام محکوم می شوند و این چنین این کودکان در زمره ی کودکان “بی سرپرست” نیز قرار می گیرند و بیش از پیش در کام تنهایی و عدم امنیت خود فرو می غلتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات