کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
بوطیقای معماری ؛ دو جلدی

بوطیقای معماری

نویسنده: آنتونی سی. آنتونیادس
مترجم: احمدرضا آی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 608
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 9

 

مروری بر کتاب

بوطیقا را، از آن رو که نام اثری از ارسطو درباره فن شعر بوده است، هر نوع اثری می دانند که درباره نقد و ارزیابی اصول یک فن یا هنر باشد. بوطیقای معماری کتابی است که اصول هنری آفرینش را در هنر معماری تحلیل و بررسی می کند. مفهوم "آفرینش" در این کتاب مفهوم کلیدی است و همه مباحث ریز و درشت کتاب حول محور "آفرینش هنری" است.

کتاب در دو جلد چاپ شده است. در جلد اول راهبردهای نامحسوس به سوی خلاقیت معماری (فرایند خلاقیت، استعاره، پـارادوکس و متافیزیک، راهبـرد تغییر فرم، ابهام ازلی و دست نیافته، شعر و ادبیات، و بیگانگی و چندفرهنگی) را می توان یافت و در جلد دوم راهبردهای محسوس به سوی خلاقیت معماری (تاریخ و تاریخ‌گرایی، تقلید و برداشت سطحی، هندسه و خلاقیت، تأکید بر مصالح، نقش طبیعت در خلاقیت معماری، خلاقیت از طریق ارتباط با دیگر هنرها و هنرمندان، و زندگینامه های معماران ابزاری برای خلاقیتِ فراگیر) را. مؤلف استادانه توانسته است روح و کالبد اثر هنری را در معماری واکاوی کند و اصول و فنون آفرینش هنری را در معماری به دست دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بوطیقای معماری ؛ دو جلدی

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 92456
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: آنتونی سی. آنتونیادس, احمدرضا آی, معماری, کتاب بوطیقای معماری