منو
سبد خرید

بوطیقای صحنه ؛ دو جلدی

بوطیقای صحنه ؛ دو جلدی
-17 %
بوطیقای صحنه ؛ دو جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133406 - 96/9
  • وزن: 1.50kg
625,000 ریال
750,000 ریال

بوطیقای صحنه

نویسنده: علی تدین
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1092
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مقالاتی در مطالعات تئاتر

تئاتر، به‌مثابه‌ی یک هنر و پدیده‌ی فرهنگی، منظرهای گونه‌گونی را برای نگریستن به جهان می‌آفریند و خود نیز از منظرهای گونه‌گونی نگریسته می‌شود. این هنر، هم‌چون هر هنری، از وجوه بسیاری در نسبت با امور و تحولات فلسفی و تاریخی قرار دارد. در نسبت با جامعه، تاریخ و سیاست، تئاتر، چه به‌منزله‌ی یک تمامیت و چه از حیث اجزای پدیدآورنده‌ی ساختی و برساختی‌اش، امری است در درون مناسبات اجتماعی.

التفات به نسبت یادشده و نیز این واقعیت که از دهه‌ی 1970 با آرا و آثار ریچارد شکنر و ویکتور ترنر میان تئاتر و علوم اجتماعی پیوندی بدیع و مؤثر برقرار می‌شود، و این دو عرصه با مفاهیمی تازه و تعیّنی خاص به یک‌دیگر گره می‌خورند ــ پیوندی که البته دیدگاه‌های موافق و مخالفی را پیش می‌کشد ــ بی‌تردید پرسش‌ها و گرایش‌های مطالعاتی نوینی را فراروی می‌نهد.

حوزه های مرتبط با این اثر، و گروه مخاطب آن بنا بر ماهیت بینا رشته ای گسترده است. در تقسیم بندی ای کلی اهل در عرصه ی هنر و علوم انسانی را شامل می شود و در نگاهی جزئی، پژوهندگان و علاقه مندان به حوزه های تئاتر، فلسفه، جامعه شناسی، روان کاوی و روان شناسی، مطالعات زنان، نظریه ی فرهنگی، مطالعات فرهنگی، زبان شناسی و نشانه شناسی، روایت شناسی، پسامدرنیسم، پدیدارشناسی، مطالعات پسااستعماری، ارتباطات و پژوهش در هنر را در بر می گیرد.

این مجموعه حاوی مقالاتی است از :

جلد نخست
مارکو دِمارینیس، نوئل کارول / سالی بانس، پاتریس پاوی، گئورگ لوکاچ، اریک نویتزل، زیگموند فروید، استنتن گارنر (پسر)، مونیکا فلودرنیک، انسگار نونینگ / روی زومر، استراتوس کونستانتینیدیس، اِلین استون / جری هریس، میشلنه وندر، هلن گیلبرت / جوآن تامکینز، ماروین کارلسون، جرالد رابکین، آگوستو بوال، ریچارد درین، کیرستن شپرد‌ـ‌بار، تری ایگلتون، اولیویه نووو،

جلد دوم
گونتر آندرس، الکساندرا مونته‌آنو، لئونارد استون، آسلینگ هرنز، توماس کوزینو، خالد بسبس، مارگریت تسی، دنیل جانستون، نیل مورفی، هاوارد فلپرین، اِلین شووالتر، آوام آمپکا، ماروین کارلسون، رایموندا بیتینایته شیروینسکینه، والتر بنیامین، جیمز تامپسون و ژاک رانسیر.

عبدالله کوثری، صالح نجفی، مراد فرهادپور، علی‌اکبر علیزاد، همایون کاکاسلطانی، فرزانه طاهری، محمد نبوی، مهدی پارسا، لیلا کوچک‌منش، محمدرضا شادرو، علی تدین، مریم تدین، مهدی امیرخانلو، علی معظمی، آیدین خلیلی، یونس سادات‌فخر، نیما پرژام، فرهاد فروغی، جواد مؤمنی، فرزاد جابرالانصار، سارا خورشیدی، نوید وزوایی، نرگس حسن‌لی، مریم ناظری، نیوشا صدر، مریم عباس‌بیگی، فرزانه معمار، مهرناز شیرازی عدل و مهرداد امامی از مترجمان این مجموعه‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات