منو
سبد خرید

بودلر

بودلر
-13 %
بودلر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133433 - 96/9
  • وزن: 0.40kg
305,000 ریال
350,000 ریال

بودلر

نویسنده: ژان پل سارتر
مترجم : دل آرا قهرمان
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

کیفیت نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب 

در این كتاب با دو تن از تأثیرگذاران بر ادبیات فرانسه آشنا می‌شویم، یكی شارل بودلر شاعر قرن نوزدهم و دیگری ژان پل سارتر، نویسنده، فیلسوف، نمایشنامه‌نویس و روشنفكر متعهد قرن بیستم. تجزیه و تحلیلی كه در این كتاب صورت گرفته نه روانشناسانه است و نه زیباشناسانه، نگاه سارتر به نامه‌ها، شعرها، شِكوه‌ها و مبالغه‌های بودلر است.

نگاه ژان پل سارتر به شارل بودلر نگاهی است هستی‌شناسانه. سارتر معتقد است كه: كافی بود بودلر را زنده دیده باشیم، حتی یك لحظه، برای اینكه ملاحظات پراكندة ما در شناختی تام سازمان یابد. دریافت بی‌واسطه در واقع با ادراكی مبهم همراه است و اگر بخواهیم مثل هایدگر سخن گفته باشیم، مقدم بر شناخت است، كه اكثراً سال‌ها وقت می‌خواهد تا روشن شود و حاوی خصوصیات اصلی شیئی است در یك عدم تمایز همزمان.

زندگی “شارل بودلر” شاعر قرن نوزدهم فرانسه از نگاه “سارتر” بر اساس نامه‌ها، شعرها و آثار او توصیف شده است. به تصریح نگارنده: “روشن بینی معروف بودلر، تنها تلاشی برای بازیابی است. می‌خواهد خود را به دست آورد و چون دیدن، تصاحب کردن است، می‌خواهد خود را ببیند.

 رو در رویی تاریک و زلال
قلبی که آینه‌ی خویش است! 
روشن بینی او
اصالتا برای این نیست که خطاهای خویش را دقیقا باز شناسد
برای این است که دو نفر باشد و اگر می‌خواهد
دو نفر باشد برای این است که در این زوج
بتواند تصاحب نهایی من
توسط من را تحقق کند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات