منو
سبد خرید

بودا

بودا
درحال حاضر موجود نمی باشد
بودا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 145637 - 76/5
  • وزن: 1.00kg
  • JAN: keynaz
0 ریال

بودا

نویسنده: ع . پاشایی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 628
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 7

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

انجمن رهروان او ، گزارش متن های کانون پالی 

با ایمان از رود می توان گذشت 
با هشیاری از دریا
با نیرو رنج از میان می رود
او با شناسائی پاک می شود...

بنا به کتاب‌های کهن بودایی، دو هزار و پانصد سال پیش فرزانه‌ای به نام سدراته گوتمه در هند پیدا شد که سیر و سلوک خاصی در پیش گرفت و به «روشنی» رسید و بودا شد، یعنی بیدار و روشن، آئینی بنیاد نهاد که آئین بودا نامیده شده است.

کهن‌ترین متن‌های فلسفی ـ دینی موجود بودایی به زبان پالی در دست است که یکی از زبان‌های هندو آریایی میانه و زبان زادگاه بودا است. مجموعه‌ این متن‌‌ها را خود بودائیان، پس از مرگ بودا، در سه بخش گرد آورده و بر آن نام تی پیتکه یا سه سبد نهاده‌اند و بوداشناسان غربی هم آن را کانون پاکی خوانده‌اند،یعنی قانون بودا که به زبان پالی نوشته شده است.

موضوع این کتاب، که از گفتارهای گوناگون متن‌های سه سبد فراهم آورده شده، گزارش «سه گوهر» بودایی است، یعنی شرح زندگانی بودا و آئین او و انجمن رهروان کهن بودائی است، با همان آب و رنگ باستانی و بودایی آن.این اثر که یک دریچه ی آگاه کننده را به روی اندیشه و عقاید "بودا" و عملکرد او و رهروانش باز می کند، مسیری عالی را برای زندگی معرفی کرده که پیروان آیین های دیگر را نیز در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

به عبارتی آیین "بودا" مسیری از معنویت را پیش روی فرد می گذارد که از باقی مسیرهای معرفی شده در دنیا متفاوت است و سیری فراجهانی دارد. این سیر که بر مبنای درستی و راستی در معرفت، تفکر، گفتار، سعی و عمل، آگاهی، همدلی و زیستی ماورای ماده استوار است، به همگان می آموزد که چطور در جهانی که آفات مختلف از هر سو بر جان انسان هجوم می آورند، می توان با تکیه بر ایمان، از شر این آفات خلاص شد و با قدرت هشیاری از هر مسیر صعب و دشواری عبور کرد.

"بودا" نیرو را از بین برنده ی رنج ها می داند اما آنچه که از دید او رنج ها را پاک می کند، شناسائی است. این اثر حقیقت ناشناخته ی نیروانا را با بازگردانی فوق العاده "ع پاشایی" به خوانندگان ارائه می کند و "زندگی بودا، آیین او، و انجمن رهروان او گزارش متن‌های کانون پالی" را به مخاطب می شناساند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات