كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بودا و اندیشه های او ؛ جلد سخت

بودا و اندیشه های او

نویسنده: سادهاتیسا
مترجم: محمدتقی بهرامی حران
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی سلفون کاغذ نخودی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

چاپ فانتزی

بوداگرایی دین و فلسفه ای مبتنی بر آموزه های سیدارتا گوتاما که در حدود 566 تا 486 (پیش از میلاد) می زیست، است. بوداگرایی بتدریج از هندوستان به سراسر آسیا، آسیای میانه، تبت، سریلانکا، آسیای جنوب شرقی و نیز کشورهای خاور دور مانند چین، مغولستان، کره و ژاپن راه یافت. بوداگرایی به عنوان دین پاکان یا آrya dhrama در نظر گرفته می شد و یکی از ادیان شرمنی موجود است.

بوداگرایی بیشتر بر کردار نیک، پرهیز از کردار بد و ورزیدگی ذهنی تاکید دارد. آماج این ورزیدگی ها پایان دادن به چرخه تولد مجدد یا " سمساره" است که از طریق بیداری یا درک واقعیت راستین، رسیدن به رهایی یا "نیروانا" صورت می گیرد.

اخلاقیات بوداگرایانه بر بن-پایه های بی گزندی و رواداری برپا شده است. بوداییان همواره از روشهای درون پویی برای یافتن بینش نسبت به کارکردهای بنیادین روان آدمی و فرایندهای عل٧ی جهان بهره می گیرند. آثار نوشتاری بوداگرایی بسیارند و بخش ارزندهای از ادبیات دینی جهان به شمار می روند.

چکیده آموزه بودا این است:
ما پس از مرگ در پیکری دیگر باز زاییده می شویم. این باززایی ما بارها و بارها تکرار میشود. این را چرخه هستی یا زاد و مرگ می نامیم. هستی رنج است. زایش رنج است. پیری رنج است. بیماری رنج است. غم و اندوه، ماتم و ناامیدی رنج است. پیوند با آنچه نادلخواه است رنج است. دوری از آنچه دلخواه است رنج است. خلاصه اینکه دل بستن رنج آور است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بودا و اندیشه های او ؛ جلد سخت

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 115361 - 111/4
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 300,000ریال

برچسب ها: سادهاتیسا, محمدتقی بهرامی حران, بودیسم, عرفان هندی, بودا, تناسخ, ادیان هندی, تاریخ ادیان, کتاب بودا و اندیشه های او