منو
سبد خرید

بودا ؛ جستاری در آیین و تعالیم

بودا ؛ جستاری در آیین و تعالیم
-13 %
بودا ؛ جستاری در آیین و تعالیم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139332 - 95/2
  • وزن: 1.00kg
955,000 ریال
1,100,000 ریال

بودا ؛ جستاری در آیین و تعالیم

نویسنده: جلال الدین آشتیانی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 776
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

بودا لقبی است که در آیین بودایی به هر کسی که به «روشنی» (بودهی) رسیده باشد اطلاق می‌شود گرچه از آن بیشتر برای اشاره به سیذارتا گوتاما بودا، بنیانگذار آیین بودا استفاده می‌شود. واژه بودا یعنی بیدار شده یا به عبارت دیگر، کسی که به روشنی رسیده‌است.

 در بسیاری از منابع وقتی صحبت از «بودا» می‌شود منظور همان «گوتاما بودا»، بنیانگذار مذهب بودایی است و همین به این باور غلط که منظور از لفظ «بودا» تنها همان «گوتاما بودا» است دامن زده‌است. اما به باور بوداییان، بسیاری دیگر نیز به «مقام بودایی» رسیده‌اند.

نویسنده در این کتاب زمان بودا، زبان بودا و مکتبهای برجسته بودایی چون مهایانه هینایانه، سنگهه یا سازمان خانگاهی و رهبانی بودیسم، پیشرفت و گسترش بودیسم، کانیشکا، کارما و نوزایی، جستار نبود ذات، مایا، سوترای الماس، سوترای دل، یگاچاره، تنویر- رستگاری یا رهایی و نیروانا پرداخته است.

اصول اخلاقی، ایمان و عشق عبادی، حقیقت از دید بودیسم، پایگاه زن در بودیسم، کیهان شناسی بودایی، سرزمین پاک، الهه گنگ، پرستش بودا و پیکر و تندیس او از دیگر بخشهای این کتاب به شمار می‌روند.

تانتریسم، لاماایسم، بودیسم و کیش هندو شامل نشان‌پردازی، جینیسم، زندگینامه مهاویرا، کانن جین، ساختار جهان، کارما، روش رهایی، اهیمسا، تنویر، ریاضت، باور به خدا و خدایان و انجمن رهبانان یا سنگهه از موضوعات دیگر است که در این کتاب بررسی می‌شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات