کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
بوبول

بوبول

نویسنده: ایرج پزشک زاد
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

بوبول، شامل چند نمایشنامه طنز و چند قطعه فکاهی و انتقادی از ایرج پزشکزاد، نویسنده کتاب معروف دایی جان ناپلئون است که ادیین مجموعه نیز از شاهکار های این نویسنده زبردست به شمار می رود.این داستانها بطور پراکنده ابتدا طی سالهای ۱۳۳۳ و ۱۳۳۴ در نشریات تهران چاپ شد و سرانجام در سال ۱۳۳۸ به صورت یک کتاب واحد توسط انتشارات نیل منتشر گردید.

چند قطعه ای که در این کتاب ملاحظه میفرمائید در سالهای ۱۳۳۳ و ۱۳۳۴ در مجلات تهران منتشر شده است و شاید بعضی از آنها دیگر جنبه انتقادی خود را از دست داده باشند . مثلا قطعه ای که درباره جمع آوری و معتادین به مواد افیونی در باغ مهران نوشته شده ، امروز که به واسطه همکاری دولت و ملت بحمد ا… دیگر حتی یک نخود تر..یا..ک در تمام کشور پیدا نمیشود ، فقط به عنوان اشاره به یک دوره از تاریخ مملکت قابل ضبط است .

همچنین است قطعه «نسل بیچاره» که بنده چند سال پیش بعد از انتشار خبر مقطوع النسل شدن دو نفر از هموطنان دو نفر از هموطنان به دست دو بانوی کوتاه فکر ، نوشتم و چون به علت روشن بینی و عاقبت اندیشی اکثر بانوان کشور واقعه نظیر پیدا نکرده ، اهمیت و تازگی خود را از دست داده است . چند انتقادی که در قسمت آخر کتاب ملاحظه میفرمائید در روزنامه اطلاعات جمعه منتشر شده است . چون با عنوان رسمی انتقاد به رشته تحریر در آمده از قسمت اول مجزی گردیده است .

میل داشتم تمام نوشته های خود را پیدا میکردم و منتخبی از آنها را به منظر شما میرساندم ولی متأسفانه هیچ کدام را ضبط نکرده بودم و یافتن این چند قطعه را هم مدیون آقای نعمت ا… جهانبابوئی مدیر «فردوسی» ، آقای دکتر رحمت مصطفوی مدیر «روشنفکر» و آقای احمد شهیدی سردبیر نشریات اطلاعات هستم که بعضی شماره های موجود نشریات خود را در اختیارم گذاشتند و از ایشان بسیار ممنونم .

فهرست

بوبول
شوشوجان
رودل کامی
موشی
فرهاد بی بنیاد
نسل بیچاره
اولین گفتگوی آدم و حوا
انگور
ورزش سوئدی
خاخا
سواد انگلیسی
مرتاض هی هندی هه
مموش
سبیل منوچ
آخرین آرزو
هدیه فرشتگان
آرتیست بازی
زبانپلوخوری
اسم رمانتیک
ننگ بی پولی
لولو عینکی
بخارات و مضرات

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بوبول

  • ناشر: نیل
  • کد کتاب: 107231 - 105/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ایرج پزشک زاد, داستان های طنز, داستان های کوتاه فارسی, کتاب بوبول