به یاد یک پرنسس مرده

به یاد یک پرنسس مرده

نویسنده: کنیز مراد
مترجم: مریم بیات
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 848
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1379 ~ 1371 - دوره چاپ: 4

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

الکساندر اولیویه اکسملن، جراحی پیرو مذهب پروتستان است، مذهبی که کاتولیک‌ها به آن دین دروغین اصلاح شده می‌گویند. او بدین دلیل که لویی چهاردهم مشاغل زیادی را برای پروتستان‌ها ممنوع کرده، سفر دریایی خویش را به سوی جزایر آنتیل آغاز می‌کند و طی سفر خود با جزایر لاتورتو ـ مخفی‌گاه اصلی دزدان دریایی ـ آشنا می‌شود. اکسملن با مشاهده‌ی دزدان دریایی درمی‌یابد که آن‌ها مزدورهای پادشاه فرانسه هستند و مزدشان غنایمی است که از اسپانیایی‌ها نصیبشان می‌گردد...

کنیز مراد در اوایل جنگ دوم جهانی و در پاریس به دنیا آمد. مادرش پرنسس سلما، زمانی که دخترش به سن یک سال و نیمگی رسید، درگذشت.کنسول سویس، نماینده یک کشور بی طرف در پاریس اشغال شده توسط نازیها که از خارجیان بی پناه حمایت می کرد، کنیز را نیز در کنف حمایت خود قرار داد.

در سال 1945 در پایان جنگ، پدر کنیز، یک راجای هندی تلاش نمود تا دخترش را با خود به هندوستان بازگرداند اما چون کنیز در یک مدرسه مذهبی درس می خواند و مانند یک دختر فرانسوی بزرگ شده تعلیم گرفته بود، راجا را قانع نمودند تا اجازه دهد دخترش به تحصیلات خود در سویس ادامه داده و همانجا اقامت گزیند و او پذیرفت.
کنیز، پدرش را در هندوستان و در سن بیست و یک سالگی ملاقات کرد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

به یاد یک پرنسس مرده

  • ناشر: پیکان
  • کد کتاب: 107857 - 86/3
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال

برچسب ها: کنیز مراد, مریم بیات, داستان های ترکی, داستان های کلاسیک, داستان های فرانسوی, کتاب به یاد یک پرنسس مرده