كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
به کودکان خواندن بیاموزید

به کودکان خواندن بیاموزید

نویسنده: گلن دومن
مترجم: پروین بیگلری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 2 

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

مروری بر کتاب 

نقش والدین در کمک به کودکان خود برای فراگیری خواندن، بسیار با اهمیت است. تاهمین چندی پیش، بسیاری از مردم گمان می کردند که آموزش خواندن به کودکان را باید کاملا به عهده ی آموزگاران گذاشت. ولی تمام بررسی های اخیر در زمینه ی آموزش و پرورش، نشان داده است که کمک و حمایت صحیح والدین در این امر، بسیار به نفع کودکان است. فراگیری خواندن، مستلزم گرد هم آوردن مهارت های گوناگونی است که کودک می تواند آن ها را از سنین پایین، کسب کند. این کتاب، به شما کمک می کند تا در یابید که این مهارت ها کدامند و طرح هایی را به شما عرضه می کند تا بتوانید به کودک خود کمک کنید که این مهارت ها را به عنوان آمادگی برا ی فراگیری خواندن، در خود پرورش دهد.

اینکه آموزش خواندن به کودک باید از چه سنی شروع شود سوال مهمی است. چه زمانی کودک آمادگی یادگیری دارد؟ وقتی مادری از متخصص رشد کودک پرسید: از چه سنی باید آموزش به کودکش شروع کند؟ متخصص از مادر پرسید: کودکتان کی به دنیا می آید؟ مادر جواب داد: او اکنون 5 ساله است. متخصص جواب داد : سریع به خانه بروید، 5 سال از بهترین سالهای زندگی فرزندتان را هدر داده اید.
بعد از 2 سالگی هرسال خواندن سخت تر می شود. کودک 5 ساله خیلی آسان تر از کودک 6 ساله یاد می گیرد. به همین ترتیب 4 سالگی راحت تر و حتی 3 سالگی راحت ترین سن برای یادگیری است. چنانچه بخواهید کمترین زمان و انرژی را در آموزش خواندن به کودکتان صرف کنید، بهترین زمان شروع، یک سالگی یا کمتر از آن است. حتی می توانید آموزش را از بدو تولد آغاز کنید.
بیش از 50 سال" گلن دومن " و متخصصین رشد مغزی کودک نشان داده اند که کودکان در یادگیری خیلی تواناتر از آنچه ما تصور می کردیم هستند. او با این کارش به ما نشان داد که چرا کودکان از تولد تا 6 سالگی خیلی بهتر و سریعتر از کودذکان بزرگتر یاد می گیرند و کاربرد عملی برای آن ارائه کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

به کودکان خواندن بیاموزید

  • 150,000ریال

برچسب ها: گلن دومن, پروین بیگلری, روانشناسی تربیتی, روانشناسی کودک, روانشناسی آموزش, خواندن, یادگیری, سوادآموزی, کتاب به کودکان خواندن بیاموزید