منو
سبد خرید

به سوی صلح

به سوی صلح
درحال حاضر موجود نمی باشد
به سوی صلح
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133750 - 3/1
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 50
0 ریال

به سوی صلح

نويسنده: خاویر پرزد کوییار
مترجم :  حمیدرضا زاهدی
ناشر: اطلاعات
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 772
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

خاویر پرزد کوییار بی تردید یکی از موفق ترین دبیران کل سازمان ملل متحد بوده است که در طول دو دوره دبیرکلی بر سازمان ملل، توفیق آن را یافت که در حل و فصل بسیاری از معضلات ریشه دار و ماندگار جهانی نقش داشته باشد. این توفیق تنها به واسطه شخصیت، گرایش ها و مدیریت او حاصل نیامد که پایان جنگ سرد و تمام شدن رقابت میان دو قطب بزرگ قدرت یعنی آمریکا و شوروی و سپس فروپاشی اتحاد شوروی بود که باعث شد سازمان ملل در انجام ماموریت های خود در آن دوره خاص با کامیابی هایی روبرو شود.

دکوئیار در این کتاب، ماموریته ای مختلفی را که از سوی مجمع عمومی یا شورای امنیت به وی واگذار شده بود، با نظم خاصی باز می گوید. ویژگی خاص او این است که کتاب را نه بر اساس توالی روزانه رویدادها، بلکه به صورت موضوعی دنبال می کند. بنابراین هر فصل کتاب پرونده ای است که او در سازمان ملل پی گرفته است. و از همین رو از نظر مطالعات تاریخی و سیاسی حائز اهمیت است.

فصل هایی نظیر جنگ عراق و ایران، توفان صحرا و... از فرازهای ماندگار کتاب هستند که بسیاری از ناگفته های جنگ تحمیلی و انگیزه های عراق در حمله به دو کشور ایران و کویت و... و نیز طراحی های آمریکا برای بهره برداری از این دو رویداد در جهت حل و فصل صلح اعراب و اسرائیل در آن بازتابانده شده است و از این نظر کتاب بسیار مهم است.

هر بخش از کتاب پرونده‌ای است که او در سازمان ملل پی گرفته است . کتاب متشکل از شش بخش می باشد که در پایان کتاب  عکس‌هایی از رهبران دولت‌های مورد بحث و نقشه‌هایی از کشورهای نامبرده به چاپ رسیده است .


فهرست

1 ; عبرت‌ها و دستاوردها
2 ; خاور میانه و اطراف ؛ لبنان، صلح خاورمیانه، فلسطینی‌ها، گروگان‌ها، جنگ بی‌پایان، افغانستان، قبرس، جنگ در خلیج‌فارس
3 ; آفریقا :قاره پیروزی و رنج ؛ نامیبیا، آنگولا و موزامبیک، صحرای غربی
4 ; جنگ و صلح در آمریکای لاتین
5 ; بازگشت صلح به دو کشور ؛ کامبوج، یوگسلاوی
6 ; چشم‌اندازهای آینده 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات