كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
به خدای ناشناخته

به خدای ناشناخته

نویسنده: جان اشتاین بک
مترجم: نازیلا داوری
ناشر: بیست
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 391
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شاید «به خدای ناشناخته» در کنار «خوشه‌های خشم»، «موشها و آدمها» و یا «مروارید» به‌عنوان اوج آثار اشتاین بک جای نگیرد، اما این رمان یکی از بهترین آثار دوره جوانی او محسوب می‌شود. «به‌خدای ناشناخته» حاصل روحیه همدردی با کارگران مزارع و دشواری‌های خاص حاکم بر زندگی آن‌هاست. او در این رمان بیش از هرچیز به جنبه‌های انسانی ماجرا توجه دارد و روی رابطه‌ی درونی میان انسان و طبیعت تمرکز می‌کند. 

این رمان اثری روبه‌رو هستیم که از حال و هوای شاعرانه برخوردار است. البته این شاعرانگی نه صرفاً در نثر و زبان که در محتوای اثر خودنمایی می‌کند. رمان به زندگی کارگرِ کشاورزی می‌پردازد که برای تحقق رؤیاهای خود، پدر و برادرانش را ترک می‌کند و به غرب آمریکا می‌رود، توفیق او در تحقق رؤیاهایش با یک ارتباط جسمی و روحی با طبیعت همراه است. مردی که گویی با زمین حرف می‌زند و آن را می‌فهمد و به درکی ویژه درباره آن رسیده است.

این کتاب یکی از نخستین رمان های اشتاین بک است که در آن با قدرت قلمی فوق العاده به بیان رابطه آدمی با طبیعت و سرنوشت می پردازد.
جوزف وین به رغم عدم تمایل پدر اما با دعای خیر وی مزرعه خانوادگی در ورمونت را ترک و برای عملی کردن آرزوی خویش در ایجاد مزرعه ای بزرگ و حاصلخیز عازم غرب می شود. جوزف که در منطقه ای روستایی در دره کالیفرنیا اقامت کرده باور دارد درخت بلوط بزرگی که بر خانه او سایه افکنده در حقیقت تجسم روح پدر است. جوزف برادران خود را نیز به این محل دعوت می کند و آنها نیز با خانواده هایشان به او می پیوندند و به این ترتیب مزرعه عظمت بیشتری می یابد. سپس یکی از برادران که از کفر جوزف بیمناک شده درخت را می خشکاند و...

جوزف همراه پدر و برادرانش در مزرعه ای زندگی می کند اما به نظر می رسد مزرعه چندان بزرگ نیست و در غرب قیمت زمین ارزان است جوزف می خواهد مزرعه را ترک کند و به غرب برود و پدر دعای خیر را بدرقه او می کند .

جوزف آدم عجیبی است جوری ناشناخته و خداوار آدمی که با زمین پیوند دارد و زمین را درک می کند با زمین حرف می زند و روح آب و زمین و پدرش را متوجه می شود .جوزف در سرزمین جدید پا می گیرد و حس می کند و وظیفه او حفاظت از روح زمین است ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

به خدای ناشناخته

  • ناشر: بیست
  • کد کتاب: 71967 - 53/5
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: جان اشتاین بک, نازیلا داوری, داستان های امریکایی, کتاب به خدای ناشناخته