منو
سبد خرید

به جهنم و جاهای دیگر

به جهنم و جاهای دیگر
درحال حاضر موجود نمی باشد
به جهنم و جاهای دیگر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 137964 - 24/6
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

به جهنم و جاهای دیگر

نویسنده: مادلین آلبرایت
مترجم: علی مجتهدزاده
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

در این خاطرات فاش کننده ، خنده دار و الهام بخش ، نویسنده ی پرفروش نیویورک تایمز و وزیر امور خارجه سابق مادلین آلبرایت - از جمله ی پرخدمت ترین و خستگی ناپذیرترین کارمندان دولت در جهان - در مورد چالش ادامه کار بسیار فراتر از سن طبیعی بازنشستگی می گوید.
در سال 2001 ، هنگامی که مادلین آلبرایت به عنوان اولین زن وزیر خارجه آمریکا در حال ترک دفتر بود ، مصاحبه کنندگان از او پرسیدند که چگونه می خواهد به یاد آورده شود. وی پاسخ داد: "نمی خواهم به یاد آورده شوم" "من هنوز اینجا هستم و کارهای بیشتری دارم که می خواهم انجام دهم. هرچقدر که دشوار به نظر می رسد ، من می خواهم که هر مرحله از زندگی ام هیجان انگیزتر از مرحله ی قبل باشد. "
در آن زمان گذار ، وزیر امور خارجه احتمالات را در نظر گرفت: او می توانست بنویسد ، تدریس کند ، سفر کند ، سخنرانی کند ، شرکتی راه اندازی کند ، برای دموکراسی بجنگد ، به توانمندسازی زنان کمک کند ، برای کاندیداهای سیاسی مورد علاقه کار کند ، زمان بیشتری را با نوه های خود بگذراند. به جای انتخاب یک یا دو تا کار از این لیست، او تصمیم گرفت همه کارها را انجام دهد. برای تقریبا بیست سال ، آلبرایت دائما در حال حرکت است ، با روسای جمهور و نخست وزیران درگیر می شود و هر روز چیز جدیدی یاد می گیرد. وی از زمان ترک وزارت امور خارجه ، به کار خود ادامه داده است - و به میلیون ها نفر که مشتاق احترام هستند ، صرف نظر از جنسیت ، سابقه و سن ، صدای خودشان را داده است.
به جهنم و جاهای دیگر این زن قابل توجه را در صریح ترین ، خنده دارترین ، صمیمی ترین و جدی ترین شخصیت او نشان می دهد. این داستانی از دوران ما است که می تواند برای ما آموزند باشد. داستانی که توسط یک زن خارق العاده با ذوقی بی نظیر برای زندگی روایت می شود.

آلبرایت در جایی از کتاب، با غرور تمام از گرفتن مدال آزادی رییس جمهور می گوید.
و همچنین در جایی دیگر، بی پرده از انتقاداتی حرف می زند که در این سال ها بر او وارد شده است. او همه چیز را کنار هم می نشاند و از خیر ضعف هایش هم نمی گذرد. در این کتاب هم سخن از تلاش های او برای گسترش اتحاد امریکا و هم پیمانان اروپایی اش رفته و هم از فاجعة حقوق بشری که در نتیجة تحریم های امریکا در عراق رخ داد. تصویری ظریف، دقیق و جاندار از زندگی یک دیپلمات که با شفافیت و صداقت تمام توصیف شده.
با خواندن این کتاب کوره ی دمانی را می بینید که انگار هیچ وقت از تاب و توان نمی افتد و همچنان در دهه ی هشتم زندگی به فکر فردایی متفاوت است. خاطراتی شیرین که هم رنگی از افتخار دارند و هم بویی از شکست. روایتی شخصی، شیرین، صادقانه و دقیق، از سالیان گذشته ی زندگی آلبرایت که به روشنی نشان می دهد بیهوده نیست که نام او تا همیشه در تاریخ امریکا به یادگار مانده.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات