كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
به سلامتی آقاکمال!

به سلامتیِ آقاکمال!

نویسنده: یاکوب آرژونی
مترجم: ناصر زاهدی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 156
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

... زونکن را زیر صندلیم گذاشتم و پیاده شدیم. صد متر آن طرف‌تر «مرغ سوخاری فریتس» بود. یک سالن با لامپ مهتابی، میزها و صندلی‌های پلاستیکی سبز، و پشت پیشخوان، یک مرد چاق داشت همبرگرها را پشت و رو می‌کرد. خیلی شلوغ بود. پر از تُرک‌ها، دختران خندان و یک میز پُر از محصلِ هِرهِرکن که شکمشان را از سیب‌زمینی سرخ‌کرده و کوکا پُر می‌کردند. ما مرغ سوخاری، سالاد سیب‌زمینی و نوشیدنی سفارش دادیم. من اول دو لیوان پیاپی نوشیدم. مرغ سوخاری سرد بود و سالاد سیب‌زمینی هم فقط طعم سرکه می‌داد.

«من این شغل را دارم، چون که به وکیل شدن کارم قَد نداد. من فکر می‌کردم کارگاه خصوصی چیزی مثل پزشک خانواده است. با این‌که در مقابل بزن‌بزن و بکش‌بکش‌ها و کثافت همه جا گیر کاری از دستش بر نمی‌آید، اما شاید وجودش بتواند برای این بابا و یا آن یکی مهم باشد. یک بار که یک بزن بهادر قاتل را گرفتم، به من گفت که از طرف یک غربتی دستگیر شدن برایش کسر شأن است. گفت که برای دستگیری او باید یک تیم پلیس بیاید. من به او گفتم که خودم ترجیح می‌دادم که عوض او، خود آن‌ها را توی زندان ببینم. به هر جهت... حالا دیگر برایم روشن است که وجودم اصلاً و ابداً اهمیتی ندارد. فقط کارم را تا آن‌جا که از دستم بر می‌آید می‌خواهم خوب انجام بدهم.»

چهار طرفدار محیط زیست متهم به قتل رئیس یک شرکت مواد شیمیایی شده‌اند. آن‌ها اعتراف کرده‌اند که در شب حادثه در محل شرکت بمب‌گذاری کرده‌اند، اما هر ارتباطی را با قتل رئیس شرکت منکر می‌شوند. بر اساس گفته شاهدان، مرد پنجمی نیز در ماجرا دخیل بوده، اما هیچ رد پایی از او پیدا نمی‌شود. وکیل متهمان، کارآگاه خصوصی کمال کایانکایا را مأمور یافتن مرد پنجم می‌کند. کارآگاهِ تُرک‌تبار در جست‌وجوهایش به حریم‌هایی نفوذ می‌کند و پرده‌هایی را کنار می‌زند که بخشی از فساد در بالاترین سطوح اداری کشور را آشکار می‌سازد. فسادی که در شبکه‌ای پیچیده و درهم تنیده سازمان یافته است و مقاماتی چون شهردار و رئیس پلیس ایالت نیز در آن دخالت دارند.

یاکوب آرژونی (با نام اصلی یاکوب بوته، متولد سال 1964 فرانکفورت) نویسنده آلمانی و خالق شخصیت کمال کایانکایا، پدیده‌ای نادر در ادبیات نوین آلمان و به‌ویژه در زمینه داستان‌های پلیسی بود. او نه فقط شاهکارهایی با این شخصیت خلق کرد، بلکه به نوشتن داستان‌هایی سوای مجموعه کایانکایا و همچنین نمایشنامه‌نویسی پرداخت. او می‌کوشید با نوشته‌هایش مشکلاتی را که به نظر فردی می‌آ‌یند، همچون آینه‌ای پیش چشم خوانندگان بگذارد تا دریابند که همه آن‌ها معضلاتی اجتماعی و نه فردی‌اند.

آرژونی در سال 2013 به دنبال بیماری سرطان درگذشت و جای خالی بزرگی در داستان پلیسی آلمانی بر جای گذاشت. اگرچه آرژونی به هنگام نوشتن این داستان بیست و پنج سال هم نداشت، با این کتاب، یکی از بهترین داستان‌های پلیسی به زبان آلمانی را به تحریر کشید.

داستان‌های او دارای سبک و در عین حال کشش و جذابیت است. این نویسنده خارق‌العاده با اولین کتابش، تولدت مبارک آقا کمال (ترجمه فارسی از همین مترجم و ناشر) به‌حق با ریموند چندلر و داشیل هَمِت مقایسه شد که استادان ژانر پلیسی‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

به سلامتی آقاکمال!

  • 80,000ریال
  • 73,000ریال

برچسب ها: یاکوب آرژونی, ناصر زاهدی, داستان های پلیسی, داستان های آلمانی, نقاب, کتاب به سلامتی آقاکمال!