منو
سبد خرید

بهمن نامه

بهمن نامه
درحال حاضر موجود نمی باشد
بهمن نامه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 128622 - 11/6
  • وزن: 0.90kg
  • UPC: 45 = 50
0 ریال

بهمن نامه

نویسنده: میترا مهر آبادی
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 494
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دنباله داستان شاهنامه فردوسی

مصور

بهمن نامه منثور، کار دیگری از مجموعه گنجینه ادب پارسی (برگردان از نظم به نثر) می باشد. پیش از این، متن کامل شاهنامه فردوسی توسط نویسنده حاضر به نثر برگردانده شد و اینک کتاب حاضر، کار دیگری از آن مجموعه است. اما هدف از انتشار چنین مجموعه گرانبهائی، آشنا کردن هرچه بیشتر اذهان همه علاقمندان فرهنگ و ادب و تاریخ ایران زمین و به ویژه جوانان ایرانی با متون گرانسنگ پارسی می باشد.

درهمین راستا، مشهورترین متون منظوم پارسی - که حاوی نکات پندآموز و بسیار سرگرم کننده و مفید تاریخی (بویژه تاریخ حماسی ایران باستان) و آگاهی از محتوای این متون، چندان حوصله ای برای خواندن متون مفصل منظوم نداشته باشند، نویسنده حاضر بر آن شد تا برخی از بهترین این آثار را با رعایت امانت کامل و بدون کوچک ترین دخل و تصرفی در در متن، از نظم به نثر برگرداند.

اما کتاب بهمن نامه، اثری منظوم میباشد که درباره شاه بهمن کیانی - پسر اسفندیار - توسط حکیم ایرانشاه (ایرانشان) بن ابی الخیر در حدود اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم (معاصر با سلطان محمد بن ملکشاه سلجوقی) در بحر متقارب سروده شده است و تعداد ابیات آن نزدیک به ده هزار و پانصد بیت میباشد.

بهمن نامه کامل ترین کتابی است که درباره بهمن نوشته شده و به عنوان مکمل شاهنامه فردوسی در این باره محسوب می گردد. چرا که روایت حکیم فردوسی درباره بهمن، بسیار مختصر و به پیروی از خداینامه بوده است. اما روایت بهمن نامه کاملا متفاوت و بسیار مفصل می باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات