بهشت خانواده ؛ دو جلدی

بهشت خانواده ؛ دو جلدی

نویسنده: جواد مصطفوی
ناشر: هاتف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 586
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 26 ~ 21

 

مروری بر کتاب

اسلام به شوهران مسلمان می‏گوید: 
زن امانتی است الهی در دست شما که در شب زفاف خداوند رحمان او را آرایش‏کرده و لباس نو بر تنش کرده و به دست شما سپرده.امانتی است نه تنها مانند جواهر و برلیان مادی که فقط از دیدنش‏لذت برید ؛ بلکه عنصری با عاطفه و مهربان است که در غربت و تنهایی انیس و همدم با صفای شماست، در تمام‏دوران عمر آرامش دهنده‏ی غریزه سرکش و ظغیانگر شماست، کشتزار پر برکت نسل خاندان شماست، طباخ و آشپز وخوراکهای رنگارنگ و لذیذ شماست، زینتگر و آرایش دهنده‏ی فرزندان شما و لوازم خانه و زندگی شماست .

امانت ‏خدا را چنانکه شایسته امانتگذار است نگهدارید و پس از پایان دوره امانتداری او را سالم و خوش خاطره به صاحبش ‏رد کنید.

و به زنان مسلمان می‏گوید: پس از آنکه از پدر و مادر جدا گشته و به خانه شوهر آمدید، شوهر را باید مانند پدر و مادر وبلکه بیش از آنهااحترام کنید، شما به عنوان مقدس مادری و مادر بزرگی را با تشریک مساعی او پیدا می‏کنید و اگر اونبود شما وجودی معطل و بی خاصیت باقی مانده بودید.

اگر او را با زبان خود بیازارید خداوند متعال روزه و نمازشمارا در زمان آزردگی او قبول نمی‏کند، هر چند روزها را روزه دارید و شبها به نماز ایستد، و بدانید که بهترین زن‏مسلمان زنی است که چون شوهرش از او آزرده خاطر گردد، هر کاری را که در دست دارد به زمین گذارد و نزد شوهر رود و خاطر او را از خود شاد و خرسند کند.

زن مسلمان باید بعد از عبادت خدا، هیچ کاری را برای خود لازمتر ازاطاعت شوهر نداند، بلکه اگر شوهر او را در بین نماز صدا بزند، باید نماز خود را کوتاه کند و با ترک مستحبات هر چه‏زودتر ندای شوهر را لبیک گوید.

فهرست

پیش گفتار 
صدا زدن 
سلام کردن
پیشباز و بدرقه کردن‏
خداحافظی 
نگهداری اموال منزل 
انتخاب غذا
سخن محبت آمیز
احکام اولیه و ثانویه در همسری 
عفت و عشوه‏
تمیزی شوهر
عطر و رنگ 
کمک مرد به زن در کارخانه‏
زینت (آرایش و پیرایش )
مجالس عروسی و عزا
دهان خوشبو
آیا وجود زن شر است‏
احترام زن‏
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بهشت خانواده ؛ دو جلدی

  • ناشر: هاتف
  • کد کتاب: 47826
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 225,000ریال

برچسب ها: جواد مصطفوی, روانشناسی خانواده, اخلاق اسلامی, ارتباط زن و مرد, ازدواج, کتاب بهشت خانواده