منو
سبد خرید

بهداشت کودک

بهداشت کودک
-20 %
بهداشت کودک
  • موجودی: موجود
  • مدل: 111680 - 43/1
  • وزن: 0.30kg
400,000 ریال
500,000 ریال

بهداشت کودک

نویسنده: میریام استاپرد
مترجم: حمید سورگی - ساسان واثق - محمدرضا شگرف نخعی
ناشر: صابرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در کتاب بیش از ۸۰ نوع بیماری دوران کودکی بر اساس دستگاه‌های بدن، در فصل‌های جداگانه جای داده شده‌اند. والدین به گونه‌ای منطقی، روشن و قدم به قدم به سوی مسیرهای عملی احتمالی سوق داده می‌شوند. در مواقعی که تماس با پزشک یا درخواست آمبولانس اهمیت دارد، بر سرعت عمل تاکید شده است.

توجه به بهداشت کودک رابطه مستقیم و تنگاتنگی با رشد و نمو دارد. هرچند تغذیه صحیح و اصولی باشد، چنانچه بهداشت به گونه ای در خور و دقیق رعایت نشود، کودک رنجور و بیمار خواهد ماند و یا حداقل از رشد و نمو او کاسته می شود.

● شستشوی کودک:

نظریه عمومی پزشکان متخصص بر این نکته استوار است که تا پیش از افتادن بند ناف و التیام زخم آن که تا حداکثر ۱۵ روز به طول می انجامد، نباید کودک را حمام کرد. از همین رو در چند روز نخست می توان بدین طریق وی را شستشو داد:

صورت کودک را با قدری پنبه نرم که با آب نیم گرم مرطوب شده باشد بشوئید. پنبه نرم دیگری را در آب و صابون نیمه گرم خیس کرده و با نرمی و ملایمت بدن کودک را تمیز کنید. آنگاه بدن وی را با آب نیمه گرم بدون صابون بشوئید به گونه ای که به محل ناف سرایت ننماید و با حوله ای مخصوص کودک، مثل آب خشک کن، بدن وی را خشک کنید.

چنانچه هوا سرد باشد بهتر است بیشتر حوله را گرم نمائید. توجه کافی لازم است تا تمام نقاط بدن حتی کوچکترین چروک ها خشک شود.

به محض بهبود ناف می توان همه روزه کودک را حمام کرد. بدین منظور یک وان کوچک و یا لگن بزرگ بسیار تمیز که مختص کودک باشد، لازم است. وان را در جای محکم و ارتفاع مناسبی قرار دهید تا بیهوده خسته نشوید.

ضمن آن که کودک نیز در معرض جریان هوای مستقیم قرار نمی گیرد..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات