منو
سبد خرید

بهترین قصه ها و داستان های کوتاه موپاسان

بهترین قصه ها و داستان های کوتاه موپاسان
درحال حاضر موجود نمی باشد
بهترین قصه ها و داستان های کوتاه موپاسان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 53894 - 117/8
  • وزن: 0.80kg
  • UPC: 45
0 ریال

بهترین قصه ها و داستان های کوتاه

نویسنده: گی دو موپاسان
مترجم: اصغر فرمانروائی قاجار
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 362
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

بیست و هفت داستان کوتاه

دو موپاسان پنجم اوت سال ۱۸۵۰ در یک خانواده اشرافی به دنیا آمد. هنگامی که دانشجوی دانشگاه بود، میان فرانسه و آلمان جنگ در گرفت و وی داوطلبانه به ارتش پیوست. در بازگشت از جبهه، داستانی با نام «توپ پیه» نوشت که شاهکار ابتدایی او محسوب می‌شود. این کتاب در ایران با نام «تپلی» ترجمه و منتشر شده است.

دو موپاسان را که در عمر کوتاه خود سیصد داستان کوتاه نوشته است، بزرگ‌ترین داستان‌نویس فرانسوی قرن ۱۹ دانسته‌اند. نوشته‌های او انواع گونه‌های ادبی اعم از درام تا کمدی را در بر می‌گیرند و مملو از ماجرا و هیجانند.

از آثار گی دو مو پاسان نویسنده ی توانای قرن نوزدهم فرانسه آنچه مایه ی شهرت بسیاار او شده داستان های کوتاه اوست که نخست به تدریج در روزنامه های پاریس انتشار یافته و پس از آن بصورت چند کتاب بزرگ فراهم آمده است .

در این داستان ها موپاسان منظره ی دو دنیای کاملا متفاوت را از پیش چشم ما می گذراند: در یکی مردمی تیره روز به ناکامی زندگی می کنند و از بیماری و مستمندی و نادانی رنج می برند و در دیگری نیک بختانی از زندگی خوش و آرامی برخوردارند وایام عمر را فارغ از رنج و غم می گذرانند. از این رو از خواندن داستان های موپاسان گاهی غمگین و خشمناک و ناامید می شویم و زمانی چهره های شاداب قهرمانانش مارا به زندگی امیدوار می سازد.

در این کتاب که ترجمه ی چند نمونه از داستان های کوتاه موپاسان گرد آمده است ، خوانندگان جوان با اندیشه های بلند او آشنا می شوند و هم از اوضاع اجتماعی فرانسه و آداب و رسوم مردم آننکته های سود مندی می آموزند.

فهرست

آقای پاردل
دول
بچه
موارن
منظومه
ننه جنگلی
چاله
انتقام
گدا
گردن بند
بابا توان
و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات