منو
سبد خرید

بهترین قصه های برادران گریم

بهترین قصه های برادران گریم
-14 %
بهترین قصه های برادران گریم
120,000 ریال
140,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 89917 - 89/1
  • وزن: 0.40kg

بهترین قصه های برادران گریم

بازآفرینی: هرمز ریاحی
تصاویر: مارکتا پراخاتیتسکا
ناشر: نشرنو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 168
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 
مصور

قصه ها و افسانه های برادران گریم برادران گریم با گردآوری قصه های عامیانه و توجه علمی به میراث فرهنگ مردمی جایگاه شکوهمندی را در ادبیات جهان از آن خود کردند. از ژرفنای رنج و شادی بشر دانه های بلوری حکمت به نام قصه ها و افسانه های برادران گریم را برکشیدند و خواننده هر سن و سالی را مسحور نوشته فصیح خود و دنیای شگفت انگیز قصه ها کردند. برادران گریم درِ گنجنامه حیرت انگیزی راگشوده اند ـ اثری که تاکنون به بیش از صد زبان ترجمه شده است.

برادران گریم در شهر "هاوانا" متولد شده‌اند و بیشتر آلمانی‌ها آن‌ها را با داستان‌های شنل‌قرمزی، سفیدبرفی، هنسل و گرتل، راپونزل و سیندرلا می‌شناسند. "ویلهلم گریم" و "یاکوب گریم" که به‌ترتیب از سال ۱۷۸۵ تا ۱۸۶۳ و از سال ۱۷۸۶تا ۱۸۵۹ ‌زیسته‌اند، دومین و سومین فرزند از خانواده‌ی گریم بودند. در سال ۱۸۰۵ دو تن از دوستان برادران گریم که مجموعه‌ای از شعرهای عامیانه‌ی آلمانی را منتشر کرده بودند، علاقه‌مندان را به گردآوری قصه‌های عامیانه‌ای که هنوز بر سر زبان‌ها بودند، فراخواندند.

یک سال بعد، برادران گریم گردآوری قصه‌ها را آغاز کردند. گرچه افسانه‌های برادران گریم از منابع شفاهی غنی برخوردار بودند، ریشه‌های نوشتاری نیز داشتند. برخی از قصه‌ها با اسطوره‌های قهرمانی آلمانی پیوند ژرفی دارند، برخی دارای همسانی‌هایی با افسانه‌های دیگر اروپایی‌اند، برخی ریشه‌های شرقی دارند و برخی دیگر نیز شوخی‌ها و لطیفه‌های جهانی‌اند. با دنبال‌کردن داستان‌های برادران گریم می‌توان رد آن‌ها را در دورترین نقاط آسیا یافت. جالب است بدانید، صادرات آثار پرفروش ادبی آلمان حتی تا ژاپن نیز گسترده شده و در این کشور برادران گریم از گوته و بتهوون نیز مشهورترند.

فهرست 

هنزل و گرتل
سیندرلا
زیبای خفته
چکاوک
هانس آهنی
راپونستل
غاز طلایی
هلیم
هانس زبل
و...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب