كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بهای یک رویا

بهای یک رویا

نویسنده: دیوید برنشتاین
مترجم: ترانه شیمی
ناشر: دیبایه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 423
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چگونگی موفقیت محمد یونس در توانمندسازی فقرا

محمد یونس ، اقتصاددان و متفکر بنگلادشی ، یکی از پیشروان مبارزه با فقر در سطح بین المللی محسوب می شود. کوشش های موثر این اقتصاددان مسلمان در مبارزه با فقر ، باعث شد که در سال ۲۰۰۶ جایزه صلح نوبل به او تعلق گیرد. محمد یونس با تاسیس یک بنیاد خیریه غیردولتی به نام «گرامین بانک» توانست جهش بزرگی در فقرزدایی در بنگلادش ایجاد کند. «گرامین» در زبان بنگلادشی به معنای کشاورز است و یونس این عنوان را از آن جهت برگزید که گروه های هدف او در اعطای وام های خرد و تقریباً بدون بهره، عمدتا در روستاها و حاشیه های شهرها زندگی می کنند.

فعالیت گرامین بانک ، بر خلاف باور رایج در سیستم های بانکداری موجود ، بر مبنای اعطای وام و نیز سایر خدمات بانکی بدون وثیقه به فقرا قرار دارد. به این ترتیب گرامین بانک که اولین بانک تخصصی ویژه فقرا محسوب می شود ، توانسته است بیش از پنج میلیون فقیر بنگلادشی را تحت پوشش بگیرد که بالغ بر ۹۰ درصد آنان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بهای یک رویا

  • ناشر: دیبایه
  • کد کتاب: 108517
  • موجودی: در انبار
  • 320,000ریال
  • 285,000ریال

برچسب ها: دیوید برنشتاین, ترانه شیمی, مدیریت اقتصادی, جامعه شناسی فقر, کتاب بهای یک رویا