منو
سبد خرید

بهاء ولد

بهاء ولد
2 تا 3 روز آینده
بهاء ولد
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • مدل: 103719
  • وزن: 0.56kg
0 ریال

بهاء ولد
نویسنده: فریتس مایر
مترجم: مهرآفاق بایبوردی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2
کد کتاب: 103719

 

مروری بر کتاب
والد مولانا جلال الدین رومی و خطوط اصلی حیات و عرفان او

کتاب حاضر جدی ترین و جامع ترین تحقیقی است که درباره پدر مولانا جلال الدین بلخی شده است. فریتس مایر محقق و شرق شناس و ایران شناس بزرگ سوئیسی در این کتاب خطوط اصلی زندگی و عرفان بهاء ولد را واکاویده و برای مخاطب روشن ساخته است. پیشگفتار و زندگی نامه ای که مترجم کتاب بر این اثر افزوده آن را ارزشمندتر هم ساخته است.

اما بهاء ولد: محمد بن حسین بهاءالدین ولد، ملقب به سلطان العلما، عارف و واعظ ایرانی و پدر جلال الدین مولوی است. او از تربیت یافتگان نجم الدین کبری و در خراسان و بلخ به وعظ و درس مشغول بود. قبل از واقعه حمله مغول به خاطر آزار حاکمان آن دیار همراه خانواده اش از بلخ دور شد. در آغاز سفر در نیشابور با عطار نیشابوری دیدار کرد و عطار نسخه ای از اسرارنامه را به فرزند او، جلال الدین، که در آن هنگام نوجوان بود داد.

از نیشابور به بغداد و سپس به مکه و شام رفت. سرانجام پس از چند سال اقامت در لارنده و ارزنجان به‌دعوت سلطان قونیه رخت به آنجا کشید و سلطان نیز از مریدان او شد. بهاء ولد دو سال بعد از این سفر درگذشت. تنها اثر او، معارف، که به زبان فارسی است تصحیح شده و در دسترس است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب بهاء ولد

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات