کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
بن مایه های زیبایی شناسی

بن مایه های زیبایی شناسی

نویسنده: میترا معنوی راد
ناشر: دانشگاه الزهرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در آثار خوشنویسی خطوط پهلوی و شکسته نستعلیق

در این کتاب به بررسی بن مایه های زیبا شناسی در آثار خوشنوبسی خطوط پهلوی و شکسته نستعلیق می پردازد. گردآوری اسناد دست نویس این خطوط وگزینش آن دسته از آثار که ویژگی های شاخص از حیث بدعت خوشنویسی دارند، پیش زمینه انجام مطالعه درباره سبک های موجود در این خطوط را فراهم آورده است. سعی مولف بر آن است تا با عکس برداری از دست نویس های خطوط مورد نظر، نمونه های مناسب را گزینش و مورد تحلیل قرار بدهد.

ساختار کتاب در چهار فصل به صورتی برنامه ریزی گردیده که پیوستگی های معناداری که در خطوط تاثیرگذار بر خوشنویسی پهلوی و شکسته نستعلیق وجود دارد را روشن سازد.

فصل اول در پی آشنایی با نگرش های گوناگونی است که گاه به صورت مستقیم و گاه غیر مستقیم به حضور خط در ایران پیش از اسلام پرداخته اند. فصل دوم با توجه به پراکندگی دست نویس های پهلوی، به بررسی فرآیند هنرمندانه خوشنویسی در این آثار و آشنایی با زمینه های شکل گیری هنر خوشنویسی در این خط می پردازد. فصل سوم به ظهور نگرش دین اسلام در خوشنویسی می پردازد. فصل چهارم در جستجوی بارقه های خوشنویسی در دورانی است که فردیت هنرمند خوشنویس ایرانی متجلی گشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بن مایه های زیبایی شناسی

  • 150,000ریال

برچسب ها: میترا معنوی راد, خطاطی, خوشنویسی, هنر ایران, تاریخ هنر ایران, بن مایه های زیبایی شناسی