كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بنیان های نظری در مطالعات شهری ؛ مدیریت شهری

بنیان های نظری در مطالعات شهری ؛ مدیریت شهری

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: تیسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 652
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

کتاب «بنیان‌های نظری در مطالعات شهری»، روایت جدیدی از سنت دیرینه علمی، مبنی بر اهمیت‌دهی بر جایگاه مفاهیم و نظریه‌ها در مطالعات شهری محسوب می‌شود. درواقع، تلاش شده است تا این نکته اساسی یادآوری شود که تأکید بیش‌ازحد بر تکنوکراسی در آسیب‌شناسی پدیده‌های شهری، ما را از دستیابی به بینش کافی و شناخت منطق بنیادین این پدیده‌ها محروم کرده، و امکان حل ساختاری مسائل شهری میسر نخواهد شد. ازاین‌رو، در این مجموعه با مشارکت اثربخش برخی از اساتید برجسته کشور، به بررسی موضوعات مختلف شهری اقدام شده است.

جلد اول این مجموعه که به موضوع «مدیریت شهری (با نگاهی بر شرایط ایران)» اختصاص دارد، مباحث مختلف؛ اعم از مقوله‌های کلان مدیریت شهری، موضوعات اجتماعی و فرهنگی، مباحث اقتصادی، مؤلفه‌های کالبدی، مسائل زیست‌محیطی، و چالش‌های منطقه‌ای؛ در یک چهارچوب مشخص و منسجم، و با بهره‌گیری از رویکرد حکمروایی خوب، مورد کنکاش قرار گرفته است. بی‌تردید، توسعه‌یافتگی هر فضای شهری، از رهگذر تئوری‌های علمی مطلوب، میسر خواهد شد، بر این شالوده، تجدیدنظر در روش‌شناسی مطالعات و تأمل انتقادی در تغییر روال کنونی فن‌سالاری رایج در پژوهش‌های علمی کشور، سرآغازی برای دستیابی به توسعه راستین خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بنیان های نظری در مطالعات شهری ؛ مدیریت شهری

  • ناشر: تیسا
  • کد کتاب: 43130
  • موجودی: در انبار
  • 459,000ریال
  • 415,000ریال

برچسب ها: حسن اسماعیل زاده, جامعه شناسی شهری, جامعه شناسی ایران, روانشناسی اجتماعی, محیط زیست, کتاب بنیان های نظری در مطالعات شهری