دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بنیان ‌های ساختاری تحکیم دموکراسی

بنیان ‌های ساختاری تحکیم دموکراسی

نویسنده: محمد فاضلی
ناشر: کندوکاو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 470
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در سال‌های اخیر ادبیات جامعه‌شناسی سیاسی به‌طور عام و ادبیات گذار به دموکراسی به‌طور خاص، در ایران رشد و توسعه‌ی فوق‌العاده‌ای داشته است، چنان که می‌توان گفت گرایش عمده‌ی دانش‌جویان علوم سیاسی در حوزه‌ی عمومی را به خود جلب کرده است. اما بخش اعظم کارهایی که تاکنون در این حوزه انجام شده، معرفی این ادبیات در زبان فارسی بوده است. در موارد محدود و پراکنده‌ای هم وضعیت جامعه‌ی ایران به محک این نظریات گذاشته شده است.

اما کاری که محمد فاضلی در کتاب بنیان‌های ساختاری تحکیم دموکراسی انجام داده است از این نظر کاری مهم به شمار می‌آید که با استفاده از ادبیات غنی جامعه‌شناسی سیاسی و گذار به دموکراسی به خوانش تاریخ ایران پرداخته است. اهمیت دیگر این کتاب ــ از حیث روش‌شناختی‌ ــ آن است که به مطالعه‌ی تطبیقی ایران و دو کشور دیگر ــ ترکیه و کره‌ی ‌جنوبی‌ ــ در دوره‌ی زمانی مشابه پرداخته است. می‌دانیم روش‌های کیفی در مطالعه‌ی تاریخی به‌شدت به مطالعات تطبیقی وابسته هستند و فاضلی در کار خود به این مسئله توجه داشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات