کتاب بنال وطن فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات خوارزمی

بنال وطن

نویسنده: آلن پاتون
مترجم: سیمین دانشور
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب 

جاده زیبایی هست که از ایکوپو به تپه ها می پیوندد. این تپه پوشیده از علف و مواج و زیباتر از هر سرودی است که درباره آنها ساز شود. جاده، هفت میل از این تپه ها بالا می رود و به کاریس بروک می رسد و از آنجا بشرطی که مه نباشد می توانید به یکی از دلکش ترین دره های افریقا نظر بی اندازید. ..

داستان کتاب درباره کشیش فقیر و پیری بنام استیون کومالو در روستای محروم و کوچک ایندوتشنی است که برای یافتن پسرش (ابسالم کومالو) به ژوهانسبورگ می‌رود. او متوجه می‌شود که پسرش دختر نوجوانی را باردار کرده و مدتی نیز در دارالتأدیب بوده است.

عقیده ی شخصی من این است که تنها نیرویی که می تواند نیروی ترس را مقهور بکند، نیروی عشق است.عشق، احساس ظریف وشکنند ه ای است. مردم دست کمش می گیرند وبه آن می خندند. امّا من به امید روزی هستم که در آفریقای جنوبی همه دریابند که تنها راه حل دیر پا وارزشمند مسایل عمیق ومشکل ما، در اعمال قدرت نهفته نیست. بلکه در تفاهم وهمدردی نهفته است. وبدون تفاهم وهمدردی، زندگی انسانی، دستخوش بندگی غیر قابل تحمّلی است. واین چنین بندگی، تمام ما را به یک زندگی آکنده از خشونت وبد بختی وترس محکوم می کند.

آلن پیتون پسر آفریقای سیاه است. در سال 1953 در پیترماریتزبورگ واقع در ناتال متولد شده است. در مدرسه های افریقای جنوبی درس خوانده و در کالج در رشته علوم ادامه تحصیل داده است. پس از تحصیلات معلمی را برگزید. معلمی مدارس سفید پوستان و فرزندان سرمایه داران. سپس به سرپرستی ندامتگاهی گماشته شد که برای جوانان بزهکار ساخته شده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بنال وطن رمان خوارزمی 22 فروشگاه اینترنتی آی کتاب : Persianbook آی کتاب

  • ناشر: خوارزمی
  • کد کتاب: 88370 - 105/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آلن پاتون, سیمین دانشور, داستان های آفریقایی, داستان های انگلیسی, نژاد پرستی, تبعیض نژادی, کتاب بنال وطن