کتاب بله و خیر ؛ راهنمای تصمیم گیری بهتر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات فراروی

بله و خیر

نویسنده: اسپنسر جانسون
مترجم: نجمه خاتمی
ناشر: فراروی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

راهنمای تصمیم گیری بهتر

تمرکز بر نیازهای واقعی بجای خواسته‌های صرف * بوجود آوردن گزینه‌های بهتر * درک نتایج احتمالی تصمیم‌هایمان * شناخت و سپس استفاده از توانایی بالقوه ای چون درک و شهود برای رسیدن به آرامشی ذهنی، اعتماد به نفس و رهایی از ترس

در سال ۱۹۸۶، برایم محرز شد که بسیاری از ما در این کشور مجموعه‌ای از تصمیمات ناکارآمد را اتخاذ می‌کنیم. ما جایگاه جهانی خود را در تجارت از دست دادیم و وضعیت زیست محیطی رو به وخامتی داریم، افزایش میزان جرم و جنایت را تجربه می‌کنیم و شاهد آثار سوء مواد مخدر، طلاق و بی‌خانمانی هستیم. چه می‌خواستیم این وضعیت را ببینیم یا نه، احتمالاً تا حد زیادی بنا به تصمیماتی که به صورت جمعی اتخاذ کردیم به این وضعیت دچار شده‌ایم.

با خودم فکر کردم، «بسیاری از ما کجای کار را اشتباه کردیم و حالا چه می‌توانیم بکنیم؟ آیا می‌توانیم تلاش کنیم تصمیمات بهتری بگیریم و در کار و زندگی شخصی از نتایج بهتری بهره‌مند شویم؟ و چنانچه تعداد بسیاری از ما تصمیمات بهتری در زندگی خود بگیریم، آیا می‌توانیم دوشادوش یکدیگر، کسب و کارهای بهتر، جوامع بهتر و خانواده‌های بهتری خلق کنیم؟

اغلب ما با نگاه به زندگی‌هایمان، می‌توانیم برخی از اشتباهاتی را که صورت داده‌ایم ببینیم. با علم به اینکه هیچ کس نمی‌خواهد تصمیمات ضعیف بگیرد، به مطالعۀ این موضوع پرداختم که ما چگونه تصمیم می‌گیریم و به این نتیجۀ آشکار دست پیدا کردم: تصمیمات ناکارآمد ما براساس خیال‌های واهی ما در آن زمان بود و تصمیمات بهتر ما برپایۀ واقعیت‌هایی بود که به موقع تشخیص دادیم.

پس از چندین سال تحقیق و مطالعه، چیزی را کشف کردم که اطمینان دارم شما هم حین خواندن این داستان به آن پی خواهید برد: روشی قابل اطمینان برای اینکه بدانیم چگونه به آنچه برای هر یک از ما کارآیی دارد، «بله» بگوییم و چگونه به آنچه برایمان کارآیی ندارد «خیر» بگوییم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بله و خیر ؛ راهنمای تصمیم گیری بهتر

  • ناشر: فراروی
  • کد کتاب: 69894 - 32/3
  • موجودی: در انبار
  • 85,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: اسپنسر جانسون, روانشناسی روابط, راه و رسم زندگی, روابط اجتماعی, روانشناسی اجتماعی, راهنمای تصمیم گیری بهتر, کتاب بله و خیر ؛ اهنمای تصمیم گیری بهتر