منو
سبد خرید

بلندی های بلاهت

بلندی های بلاهت
بلندی های بلاهت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 106407 - 84/1
  • وزن: 0.20kg
95,000 ریال

بلندی های بلاهت

نویسنده: چارلز شیمیچ
مترجم: علی خادمی - شیما وزوایی
ناشر: بوتیمار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 75
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

 اولین شعرهایش در ۱۹۵۹ زمانی که بیست و یک سال داشت منتشر شد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه شیکاگو آغاز کرد، اما در ۱۹۶۱ به خدمت نیروهای مسلح درآمد. در نهایت در ۱۹۶۶ مدرک لیسانس خود را از دانشگاه نیویورک گرفت. اولین مجموعه شعرش، علف چه می‌گوید، یک سال بعد منتشر شد. در زمانی کوتاه کارهای او از جمله شعرهایش به زبان انگلیسی و ترجمه اشعار مهم اسلاو، توجه منتقدین را به خود جلب کرد.

اشعار شیمیچ همانطور که مورد استقبال عموم قرار گرفته‌اند، تحسین منتقدین را نیز به همراه داشته‌اند.کارهای او جوایز بسیاری را به خودش اختصاص داده، در میان آنها می‌توان به جایزه پولتیزر ۱۹۹۰، جایزه نبوغ بنیاد مک آرتور، جایزه بین‌المللی شعر گریفین و کسب جایزه والاس استیونس اشاره کرد.

شیمیچ درباره پروسه خلق اشعارش می‌گوید: زمانی که شروع به نوشتن کلمات بر کاغذ می‌کنید، پروسه‌ای شکل می‌گیرد، ناگهان متعجب می‌شوید، می‌گویید، خدای من چطور به ذهنم خطور کرد؟ چرا اینجا؟ من به آسانی به جایی که کشیده می‌شوم، می‌روم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات